Reklama

Epidemia grypy w województwie lubelskim

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: internet

Epidemia grypy w województwie lubelskim - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie informuje o statystykach zachorowań na grypę.


W styczniu 2017 roku Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie w pierwszym tygodniu stycznia zanotowała 4623 przypadki. To o 830 więcej niż w bieżącym roku. Mimo, że liczba zachorowań jest znacznie niższa, martwi fakt jej nagłego wzrostu w stosunku do drugiego tygodnia miesiąca, która wyniosła aż 5368 przypadków.

Wzrosła także liczba osób hospitalizowanych: – W ostatnim tygodniu grudnia ubiegłego roku hospitalizowano 11 osób, w pierwszym tygodniu stycznia tego roku – już 27, a w drugim tygodniu stycznia – 30. Były to głównie osoby po 65. roku życia i małe dzieci – informuje lubelski Sanepid.

Grupa osób szczególnie narażona na powikłania po grypie to seniorzy, dzieci oraz osoby z chorobami układu oddechowego i krążenia, cukrzycy czy astmą. Co w takim wypadku zrobić by uniknąć powikłań? Eksperci zalecają szczepienia. Nie eliminują one w stu procentach możliwości zachorowania, jednak niwelują niemalże do zera ewentualne groźnie powikłania po grypie (zapalenie płuc czy zapalenie mięśnia sercowego), które w najgorszym wypadku skutkują śmiercią pacjenta.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie zachęca do szczepień. Pomimo nagłego wzrostu zachorowań nie jest jeszcze zbyt późno na szczepienie. Budowanie odporności organizmu trwa około dwóch tygodni. Ważne jest też aby nie ignorować pierwszych symptomów choroby. Prawdą jest, że nie każde przeziębienie jest grypą, jednak nieleczone zapalenie zatok czy infekcja górnych i dolnych dróg oddechowych mogą realnie zagrażać życiu pacjenta. 
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE