Reklama

Egzamin Gimnazjalny - na początek część humanistyczna

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet

Egzamin Gimnazjalny - na początek część humanistyczna - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To nie matura, ale wynik z tego egzaminu ma ogromy wpływ na rekrutację do szkół ponadgimnazjalnych. Dobry wynik to pewna przepustka do dobrej szkoły


Uczniowie trzecich klas rozpoczęli zmagania z zadaniami egzaminu gimnazjalnego. Pierwszy dzień to część humanistyczna. Młodzież musi wykazać się wiedzą z historii i WOSu, oraz z języka polskiego. Jutro część matematyczno-przyrodnicza, a w piątek język obcy.

W Polsce do tej próby przystąpiło ponad 350 tys. uczniów, w Lubelskiem blisko 20 tys. W sumie gimnazjalne emocje przeżywa milion Polaków, bo oprócz zdających ta próbą emocjonują się ich rodzice. Przed wejściem na salę każdy uczeń musiał się wylegitymować. Koperty z zadaniami otwarto punktualnie o godzinie 9.00. Gimnazjaliści mają ze sobą jedynie długopis, albo pióro (z czarnym tuszem).

Na egzamin z matematyki będą mogli mieć dodatkowo linijkę. Jeśli chodzi o egzamin z języka obcego to w naszym regionie najwięcej uczniów zdecydowało się na angielski, podobnie w samym Lublinie. Miejsce drugie i trzecie to języki rosyjski i niemiecki w regionie, w Lublinie ta kolejność jest odwrotna. Wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego ogłoszone zostaną 15 czerwca. W ubiegłym roku nasi uczniowie dobrze zaliczyli  język polski – uplasowali się powyżej średniej krajowej. O jeden punkt procentowy więcej uzyskali także w zadaniach z przedmiotów przyrodniczych.    

Historia, WOS i matematyka to średni poziom krajowy. Najgorzej było z językiem angielskim - średnia dla całego regionu była niższa od krajowej o punkt procentowy. Egzamin ten jest obowiązkowy, to warunek ukończenia szkoły. Podawane w procentach wyniki nie mają wpływu na promocję, ale decydują o tym do jakiej szkoły uczeń ma szansę się dostać. Im lepszy wynik tym większe prawdopodobieństwo  na naukę w dobrej szkole ponadgimnazjalnej.  Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE