Reklama

Edukacja ekologiczna w Lublinie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Ciepłolubny Lublin

Edukacja ekologiczna w Lublinie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak walczyć ze smogiem i dbać o środowisko? Uczniowie zerówek i klas I-III dowiedzą się tego w czasie "Lekcji ciepła" organizowanych przez LPEC S.A.

Do Lublina zawitała wiosna i powoli kończy się sezon grzewczy. Niestety - można założyć, że kwestia smogu pojawi się także przyszłej zimy. Problemowi zapobiegać ma edukacja najmłodszych. Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej rusza z kolejną edycją programu „Lekcje ciepła”

"Lekcje Ciepła” to projekt edukacyjno-ekologiczny, skierowany do uczniów zerówek i klas I-III. Dzięki specjalnie przygotowanym na ten cel materiałom najmłodsi dowiedzą się jak dbać o otaczające środowisko. Wśród pomocy dydaktycznych znajduje się seria bajek:„Czerwony Kapturek w mieście”, „Czerwony Kapturek w mieście zimą” oraz „Czerwony Kapturek. Misja Czarny Smog”. Na lekcjach zostaną poruszone problemy, takie jak: zdrowy i aktywny tryb życia, segregacja odpadów, oszczędzanie wody czy energii, dbanie o czystość powietrza i zapobieganie smogowi. Na koniec każdych zajęć dzieci otrzymają specjalne dyplomy, potwierdzające uczestnictwo.

Istotny jest fakt, że edukacja ekologiczna odbywa się w tak wczesnym wieku. Umysł jest najbardziej chłonny do około 10-12 roku życia. Dlatego ważne jest, aby obok na przykład nauki czytania i pisania pojawiały się także treści związane ochroną środowiska.

W Szkole Podstawowej nr 21 im. Królowej Jadwigi odbyła się w piątek lekcja inaugurująca projekt. Mogli ją obserwować dyrektorzy innych placówek.
- Po inauguracyjnej lekcji zainteresowanie projektem wśród szkół jest ogromne. Zarówno, jeśli chodzi o dostarczenie niezbędnych materiałów, jak i poprowadzenie zajęć przez przedstawicieli naszej firmy - opowiada Teresa Stępniak-Romanek, rzeczniczka LPEC. - Wszystkie szkoły podstawowe w Lublinie dostały od nas scenariusze i komplety książeczek do przeprowadzenia samodzielnych lekcji, ale w miarę możliwości z chęcią osobiście się na nich pojawimy - dodaje rzeczniczka.

Projekt został doceniony przez Ministerstwo Środowiska i objęty honorowym patronatem Pawła Sałka, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska i Pełnomocnika Rządu do Spraw Polityki Klimatycznej. Akcję patronatem objął także Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk.

Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. jest jednym z największych dostawców ciepła systemowego w Polsce. W Lublinie spółka ogrzewa blisko 250 tysięcy mieszkańców.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE