Reklama

Dzień Ziemi, Dzień Geografa i spotkanie z Krzysztofem Wielickim

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UMCS Lublin

Dzień Ziemi, Dzień Geografa i spotkanie z Krzysztofem Wielickim  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już po raz dziewiąty Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej oraz Wydział Artystyczny UMCS zapraszają na obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi i Ogólnopolskiego Dnia Geografa.

Swoje przybycie na zajęcia w Strefie ArtGeo zadeklarowało 90 grup młodzieży szkolnej z Lubelszczyzny oraz regionów sąsiadujących. Kolejna edycja, tej cieszącej się olbrzymim zainteresowaniem imprezy, zostanie zorganizowana już jutro - 22 kwietnia. Uroczyste rozpoczęcie obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi i Ogólnopolskiego Dnia Geografa odbędzie się o godz. 9.00 w Auli im. E. Romera w gmachu Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS (al. Kraśnicka 2cd).

Poprzez organizację warsztatów i wykładów o treści popularnonaukowej, zajęć terenowych realizowanych w Strefie GeoArt, wystaw oraz licznych konkursów, organizatorzy pragną przybliżyć dzieciom i młodzieży szkolnej idee, zasady oraz aktualne problemy funkcjonowania współczesnego świata.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji imprezy będzie Krzysztof Wielicki - wybitny polski himalaista, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum. Spotkanie z nim odbędzie się dodatkowo dzisiaj (21.04.2016) - w przeddzień imprezy, w ramach Odczytów Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Zapraszamy o godzinie 19.00 do Auli im. E. Romera w gmachu Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS (al. Kraśnicka 2cd).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE