Reklama

Dzień Otwarty Uniwersytetu Przyrodniczego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet

Dzień Otwarty Uniwersytetu Przyrodniczego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 10 marca 2016 r. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie organizuje kolejną edycję Dnia Otwartego pod hasłem \"Wybór dla przyszłości\". W programie warsztaty popularnonaukowe (związane m.in. z fizyką, chemią, biologią), prezentacje kierunków studiów i organizacji studenckich, konkursy i zwiedzanie uczelni.

O godzinie 10:00 w auli Centrum Kongresowym przy ul. Akademickiej 15 odbędzie się oficjalne rozpoczęcie Dnia Otwartego przez władze rektorskie, połączone z prezentacją oferty edukacyjnej. Wcześniej na scenie zaprezentują się też zespoły artystyczne UP w Lublinie: chór akademicki oraz zespół tańca towarzyskiego.

Wzorem ubiegłych lat pracownicy naukowi przygotowali cieszące się ogromną popularnością bezpłatne warsztaty popularnonaukowe, związane ze szkolnymi przedmiotami. Wśród nich np. „Przychodzi pies do behawiorysty”, „Niektóre tajemnice ziół”, „Gen w „pracy” czyli badanie ekspresji genów”, „Chemiczny niezbędnik maturzysty”, „Fascynujący świat bionanotechnologii”, „Ścieżka inżynieria przez najciekawsze laboratoria Wydziału Inżynierii Produkcji”, „Chłodnictwo, klimatyzacja, ciepło - życie i rozwój” – warsztat związany z najnowszym kierunkiem studiów. W przypadku grup zorganizowanych na warsztaty obowiązywała wcześniejsza rejestracja, ale w dalszym ciągu dysponujemy kilkoma miejscami na każdej edycji dla indywidualnych uczestników.

W holu Centrum Kongresowego zaprezentuje się kilkadziesiąt organizacji studenckich i kół naukowych, organizując np. pokazy florystyczne i druku 3D, porady dietetyczne, pomiar tkanki tłuszczowej, konkursy związane ze zdrowym żywieniem, prezentacje różnych produktów przygotowywanych w trakcie zajęć na studiach czy interaktywne gry w Klocki Urbanisty i Okresowy Układ Pierwiastków Urbanisty.

Do zwiedzania zostanie udostępniona baza dydaktyczna uczelni: wraz ze studentami-przewodnikami będzie można odwiedzić te laboratoria i sale dydaktyczne, które nie są na co dzień dostępne. Informacje o rekrutacji i ofercie edukacyjnej na wszystkich stopniach kształcenia będzie można uzyskać na stoisku Działu Organizacji Studiów i Centrum Kształcenia Ustawicznego.

Do udziału w Dniu Otwartym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie zachęcamy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności tegorocznych maturzystów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE