Reklama

„Dwa Brzegi” już po raz 10.

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: lubelskie.pl

„Dwa Brzegi” już po raz 10. - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 30 lipca w Kazimierzu Dolnym rozpocznie się 10. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. O zawirowaniach wokół festiwalu i jego atrakcjach opowiedziała Grażyna Torbicka podczas środowej konferencji prasowej .

   Od 30 lipca do 6 sierpnia  Kazimierz Dolny stanie się polską  stolicą  filmową. Województwo Lubelskie, jak co roku, wesprze  to najbardziej rozpoznawalne wydarzenie w regionie.  Podczas konferencji marszałek Województwa Lubelskiego - Sławomir  Sosnowski podkreślał szczególne znaczenie Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi dla promocji województwa lubelskiego i podziękował Grażynie Torbickiej- dyrektor artystycznej festiwalu za kolejną edycję, której organizacja, jeszcze kilka miesięcy temu, stała pod znakiem zapytania.
 W ubiegłym  roku do Kazimierza Dolnego na festiwal przyjechało 40 tysięcy osób.


   W związku z wycofaniem się dotychczasowych sponsorów Zarząd Województwa podjął decyzje o wsparciu wydarzenia kwotą 150 tys. złotych.  Decyzja ta pozwoliła na dopięcie programu, który jak co roku, przyciągnie widzów z całej Polski. - Większe zaangażowanie Województwa Lubelskiego w organizację festiwalu jest dla nas  zastrzykiem, który umożliwił ostateczne zamknięcie budżetu i realizację programu - dodała Grażyna Torbicka.


   - Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi jest nie tylko podsumowaniem minionego roku filmowego, ale również prezentuje kluczowe obrazy polskiej oraz światowej kinematografii - mówił Krzysztof Grabczuk - wicemarszałek Województwa Lubelskiego. Siłą festiwalu jest możliwość codziennego spotkania z artystami, mistrzami i debiutantami.


   W Kinie Lubelskim, bo tak w tym roku będzie nazywać się jeden z namiotów projekcyjnych Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, zostanie zaprezentowany film otwarcia - zdobywca Złotej Palmy, „Ja, Daniel Blake\" Kena Loacha. Tegorocznym bohaterem cyklu „I Bóg stworzył aktora\" będzie Bogusław Linda. W retrospektywie reżyserskiej zostaną zaprezentowane filmy Andrzeja Żuławskiego. Perełkami  festiwalu polecanymi przez  Grażynę Torbicką będą  filmy z udziałem Marcello Mastroianniego, awybitnie wyreżyserowany przez Ettore Scolę „Szczególny dzień\".


Źródło: lubelskie.plUdostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE