Reklama

dr Anna Kosińska laureatką stypendium dla wybitnych młodych naukowców

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KUL

dr Anna Kosińska laureatką stypendium dla wybitnych młodych naukowców - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dr Anna Kosińska, adiunkt w Katedrze Prawa Unii Europejskiej KUL znalazła się w gronie laureatów stypendiów naukowych dla wybitnych młodych naukowców.

W 11 edycji konkursu stypendia, przyznawane przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, otrzymało 168 młodych naukowców, prowadzących wysokiej jakości badania i posiadających bogaty dorobek naukowy w skali międzynarodowej. Laureaci wyłonieni zostali spośród 1137 kandydatur zgłoszonych przez rady wydziałów i jednostki naukowe zatrudniające młodych naukowców. Otrzymane stypendium pozwoli im rozwijać swoją działalność naukową.

Dr Anna Magdalena Kosińska jest absolwentką historii sztuki i prawa KUL, stopień naukowy doktora uzyskała w 2012 r. na podstawie rozprawy „Kulturalne prawa człowieka - regulacje normatywne i ich realizacja”. Jest adiunktem w Katedrze Prawa Unii Europejskiej, koordynatorem Akademii Prawa Europejskiego oraz dyrektorem Centrum Badań nad Europejskim Prawem i Polityką Migracyjną KUL. Jej zainteresowania naukowe obejmują system ochrony praw człowieka, prawo azylowe, migracyjne i powrotowe Unii Europejskiej, oraz problematyka wielokulturowości i integracji migrantów. Jest autorką publikacji z zakresu prawa migracyjnego i uchodźczego. Należy do Zespołu Ekspertów KUL – naukowców, którzy są gotowi dzielić się wiedzą i doświadczeniem ze społeczeństwem za pośrednictwem mediów.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE