Reklama

Dowożono dzieci do szkoły autobusem w fatalnym stanie technicznym

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: WITD Lublin

Dowożono dzieci do szkoły autobusem w fatalnym stanie technicznym  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Autobus, którym dowożone były dzieci do szkoły na terenie powiatu ryckiego, był w tak złym stanie technicznym, że inspektorzy transportu drogowego zdecydowali skierować pojazd na stację diagnostyczną. Po badaniu okazało się, że autobus hamował tylko trzema kołami. Przewoźnika czekają liczne konsekwencje.

W dniu 12 lutego br. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, pod Szkołą Podstawową w Sobieszynie (pow. Ryki) skontrolowali autobus dowożący dzieci do tej szkoły. Już wstępna kontrola pojazdu wykazała, że stan techniczny autobusu jest fatalny. Stwierdzono m.in. nadmierne zadymienie spalin i niesprawność systemu pneumatycznego hamulców, polegającą na zbyt małej wydajności sprężarki. Powodowało to, że po trzech użyciach hamulca zasadniczego ilość powietrza nie zapewniała już prawidłowego, bezpiecznego ciśnienia gwarantującego czwarte hamowanie – możemy przeczytać na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie.


Pojazd został skierowany do uprawnionej Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów, gdzie poddano go dalszej kontroli. Wyniki wykazały, że pojazd hamuje jedynie trzema kołami, gdyż układ hamulcowy w prawym tylnym kole właściwie nie działał. Ta usterka stwarzała ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Poza wydłużeniem drogi hamowania pojazd mógł przy obecności śliskiej nawierzchni zmieniać tor ruchu, co w efekcie zakończyć się mogło groźnym wypadkiem.


W związku ze stanem technicznym pojazdu zakazano dalszej jazdy, a wobec przewoźnika zostało wszczęte postępowanie administracyjne za dopuszczenie niesprawnego pojazdu do ruchu. Grozi za to kara pieniężna w kwocie 2000 zł. Przewoźnik musi się również liczyć z ewentualnym cofnięciem uprawnień transportowych.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE