Reklama

Dobra współpraca popłaca

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Lublinie

Dobra współpraca popłaca - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pod koniec kwietnia przedstawiciele Powiatu Lubelskiego gościli w Powiecie Main-Kinzig w Niemczech. Była to wizyta realizowana w ramach partnerstwa obydwu samorządów.

Pod koniec kwietnia przedstawiciele Powiatu Lubelskiego gościli w Powiecie Main-Kinzig. Współpraca pomiędzy powiatami rozpoczęła się w 2004 roku, a oficjalna umowa podpisana została w 2008 roku. Od tego czasu prowadzone są działania w różnych dziedzinach m.in. wymiana młodzieży, kultura (np. występy zespołów folklorystycznych na Dożynkach w Radawcu) jak również w zakresie bezpieczeństwa ludności i ochrony przeciwpożarowej. Szczególnie ta współpraca stoi na zaawansowanym poziomie.

Strona polska kilkukrotnie gościła przedstawicieli straży pożarnej z jednostek z Powiatu Main-Kinzig. Podejmowano wówczas podczas spotkań i dyskusji rozmowy na temat działań w zakresie ochrony ludności i bezpieczeństwa w Niemczech i Polsce.

W piątek 29 kwietnia br. w gminie Gründau w miejscowości Lieblos miało miejsce oficjalne przekazanie, piątego już z kolei, pojazdu strażackiego na rzecz Powiatu Lubelskiego. Jest to pojazd przekazany przez Straż Pożarną z Miasta Maintal, marki Iveco-Magirus, typ LF8, który będzie służył w jednej z jednostek straży pożarnych w Gminie Zakrzew. Taki sam pojazd od niemieckich kolegów otrzymali przedstawiciele Rejonu Pustomyty na Ukrainie.

Wcześniej przekazane pojazdy służą z powodzeniem naszych jednostkach w Bychawce, Krzczonowie oraz dwa pojazdy w Gminie Jastków. Jednostki ochotniczych straży pożarnych często borykają się z problemami finansowymi, więc wsparcie ze strony kolegów z Niemiec w znaczącym stopniu przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu lubelskiego.

W trakcie wizyty delegacja z powiatu lubelskiego odwiedziła m.in. centrum kryzysowe ochotniczej straży w Gelnhausen – jednostce odpowiedzialnej za bezpieczeństwo w Powiecie Main-Kinzig, posterunek zawodowej straży pożarnej w mieście Hanau, oraz w jednostce w miejscowości Lieblos w Gminie Grundau. Uczestnicy wizyty zapoznali się z funkcjonowaniem ochotniczej i zawodowej straży pożarnej w Niemczech. Ponadto delegacja uczestniczyła w otwarciu 68 edycji Targów Waechtersbach – jednych z największych w południowo- zachodnich Niemczech imprez targowych.

Samorządowcy składają serdecznie przyjaciołom z Powiatu Main-Kinzig, szczególnie Staroście Powiatu Panu Erichowi Pipie, Panu Mattiasowi Zach, Pani Sigrid Schindler, Panu Rainer Krätschmer, Panu Karlowi-Heinz Schmitt oraz Inspektorowi Straży Pożarnej Powiatu Main-Kinzig Marcusowi Bussani.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE