Reklama

Deweloper: Bez bloków nie będzie parku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wizualizacja planu zagospodarowania Górek Czechowskich. Grafika: TBV

Deweloper: Bez bloków nie będzie parku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Losy Górek Czechowskich mogą rozstrzygnąć się już jutro.

Przed tygodniem obecny właściciel Górek Czechowskich zaprezentował wizualizację projektu zagospodarowania tamtego terenu. - Mamy do wyboru: to, co dzieje się tam teraz lub nowoczesny naturalistyczny park - mówił w środę 23 maja Wojciech Dzioba, prezes TBV. Obok strefy relaksu, zdrowia i kultury, sportu i aktywności projektant zaplanował strefę ekologiczną, w obrębie której mają rosnąć najrzadsze, miejscowe rośliny. Tam też schronienie mają znaleźć niektóre chronione gatunki zwierząt. Dodatkowo na samym środku ma stanąć wieża widokowa.

Według dewelopera park powstanie na 70% całości terenu (około 85 hektarów), które zostaną odstąpione miastu za symboliczną złotówkę. Tu pojawia się warunek - miasto udzieli deweloperowi zgody na zabudowę pozostałych 30% blokami mieszkalnymi. Zabudowa ma sięgać czwartego piętra od strony  ul. Koncertowej i siódmego od strony ul. Poligonowej.

Na Facebookowym profilu Parku 700-lecia czytamy skrajnie różne komentarze lublinian odnośnie koncepcji dewelopera.


„Nie damy zabetonować miasta!” - głosiły slogany przyniesione przez mieszkańców do ratusza na ostatnią Radę Miasta. Wówczas nie doczekaliśmy się komentarzy w tej sprawie - posiedzenie zostało przerwane przez protestujących działkowców. Temat zostanie podjęty na jutrzejszej Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta, na którą przyjść może każdy zatroskany lub po prostu zainteresowany losem Górek Czechowskich. 

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta, dyskusja z radnymi i Prezydentem Krzysztofem Żukiem odbędzie się jutro o godz. 9:00 w Ratuszu miejskim (Pl. Łokietka 1).
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE