Reklama

Depresja, seksoholizm, uzależnienie od Internetu - „Chcesz o tym porozmawiać?”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Aktualia

Depresja, seksoholizm, uzależnienie od Internetu - „Chcesz o tym porozmawiać?” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszyła XXV Ogólnopolska Konferencja Aktualności Psychologicznych "Aktualia 2018". Wykłady profesorskie, warsztaty i wystąpienia studenckie potrwają do 18 kwietnia.

Rozpoczęła się Ogólnopolska Konferencja Aktualności Psychologicznych organizowana przez Koło Naukowe Studentów KUL. Wydarzenie organizowane od 25 lat skupia co roku wybitnych specjalistów z zakresu psychologii i dziedzin pokrewnych. W tym roku główne hasło wydarzenia brzmi:„Chcesz o tym porozmawiać?”
- Tematyka jubileuszowej konferencji będzie skupiona wokół zagadnień związanych z problemami zdrowia psychicznego, uzależnieniami behawioralnymi, relacjami interpersonalnym oraz seksualnością człowieka – tłumaczą organizatorzy.

W ramach wydarzenia organizowane są wykłady profesorskie, warsztaty ze specjalistami oraz prelekcje studenckie.

16.04
Dzisiaj mogliśmy wysłuchać wykładów, na tematy takie jak: depresja u mężczyzn, uzależnienie od hazardu czy gier fabularnych.  Po południu odbędą się warsztaty dotyczące np. uzależnienia od Internetu i terapii osoby z doświadczeniem traumy.

17.04
Tego dnia możemy wysłuchać prelekcji między innymi dr hab. Wojciecha Otrębskiego, prof. KUL, który wprowadzi obecnych w temat seksualności osób niepełnosprawnych. Natomiast dr hab. Dorota Czyżowska (UJ) opowie płci w psychologii i odpowie na pytanie: Co wiemy na temat różnić między kobietami a mężczyznami?
Wtorkowe warsztaty dotyczyć będą np. komunikacji w małżeństwie i w rodzinie oraz leczenia wybranych zaburzeń seksualnych.

18.04 
W środę trwać będą sesja referatowa i plakatowa, podczas których zaprezentują się studenci. Tematyka prelekcji tego dnia dotyczyć będzie m.in.: problemów psychicznych dzieci i młodzieży, a także pacjentów onkologicznych; seksoholizmu, BDSM czy pornografii. Poruszony zostanie także temat samobójstwa. Mgr Agnieszka Laskowska (KUL) wygłosi prelekcję pod tytułem: Samobójstwo jako ból (nieistnienia) i (niemy) krzyk rozpaczy. Tego dnia można poszerzyć swoją wiedzę na temat uzależnień behawioralnych, m. in. od cyberseksu, mediów cyfrowych, Internetu (u dzieci) czy hazardu. Prelekcje będą też dotyczyć relacji interpersonalnych: możemy dowiedzieć się jak odróżnić przyjaźń od miłości, jakie błędy są popełniane w zarządzaniu relacjami z pracownikami oraz zgłębić problemy zazdrości czy rozwodów. Studentki KUL-u odpowiedzą na pytania: Czy pierścionek coś zmienia? oraz Czy można kochać za bardzo?

To tylko niektóre z planowanych wykładów i warsztatów – szczegółowy plan dostępny jest na facebookowym fanpage „Aktualia” Wstęp na wykłady jest wolny – odbywają się one w sali 408 Centrum Transferu Wiedzy. Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE