Reklama

Czy warto inwestować w nieruchomości? Gdzie powstaną osiedla mieszkalne w 2018 w Lublinie?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: miasteczkowikana.pl

Czy warto inwestować w nieruchomości? Gdzie powstaną osiedla mieszkalne w 2018 w Lublinie?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ekonomiści radzą, że rok 2018 przyniesie zysk tym, którzy zainwestują w nieruchomości. Jest to środek trwały, który od zawsze był, jest i będzie...

Ekonomiści radzą, że rok 2018 przyniesie zysk tym, którzy zainwestują w nieruchomości. Jest to środek trwały, który od zawsze był jest i będzie. Specjaliści mówią, że są oczywiście zyski i straty jak w każdym biznesie, lecz nieruchomość nigdy nie straci na wartości. Posiadając mieszkania czy domy mamy poczucie bezpieczeństwa. Dlatego sprawdziliśmy gdzie powstaną nowe osiedla w Lublinie oraz kto oferuje najatrakcyjniejszą cenę za metr kwadratowy.

Doradcy finansowi, ekonomiści i specjaliści w dziedzinie inwestycji na początku 2018 roku dyskutowali w co warto inwestować w bieżącym roku, co może przynieść nam pewny zysk bez dużego ryzyka. Na liście znalazły się oczywiście: papiery wartościowe, waluty, kryptowaluty, złoto i przede wszystkim nieruchomości.

Nieruchomości nie przyniosą tyle ryzyka co zmieniająca się giełda, czy zróżnicowane kursy walut. Zapotrzebowanie na mieszkanie było jest i będzie, ponieważ każdy marzy o własnym kącie. Niektórzy nawet przepłacają wartość mieszkania z myślą: „oby w końcu być na swoim”. Warto inwestować w nieruchomości, chociażby dlatego, aby kogoś uszczęśliwić a samemu zarobić. Metody są różne, można zarobić na tzw. flipie, czyli tanio kupić drożej sprzedać.

Kolejnym sposobem może być kupienie mieszkania na własność przykładowo pod kredyt hipoteczny. Plusem takiej inwestycji jest fakt, że posiadamy mieszkanie, które wynajmujemy, lokatorzy spłacają nam kredyt, a dodatkowo część zysku z wynajmu trafia do naszej kieszeni.

Następnym sposobem na inwestycję jest kupienie kilku mieszkań bezpośrednio od dewelopera. Powstaje pytanie dlaczego kilku, dlatego, że składając ofertę zakupu większej ilości mieszkań możemy z deweloperem ustalić bardzo atrakcyjną cenę za metr kwadratowy, która będzie opłacała się nam jak i sprzedającemu. Jakby nie patrzeć jest to oszczędność, którą możemy wykorzystać na różne sposoby. Zakupione mieszkania w większej ilości możemy wynająć lub po prostu sprzedać po cenie rynkowej, zależnej od wartości danej nieruchomości.

Sprawdziliśmy, gdzie w Lublinie powstaną nowe osiedla oraz najważniejsze, jaką cenę za metr kwadratowy oferują nam deweloperzy.

Osiedle inCITY przy Gęsiej

Inwestycja zlokalizowana jest w południowo-zachodniej części miasta, w dzielnicy Węglin Południe, która stale się rozwija. Okolica ta na czele z sąsiadującą ulicą Jana Pawła II ma doskonale rozwiniętą infrastrukturę. Osiedle inCITY przy Gęsiej  to zespół 5 budynków mieszkalnych, w których znajdzie się łącznie 163 funkcjonalnych mieszkań o układzie od 1 do 5 pokoi. Inwestycja podzielona jest na trzy etapy. W pierwszym etapie powstanie pięciopiętrowy budynek, który będzie mieścił 42 mieszkania w metrażach od 27m2 do 101m2. Termin oddania danego budynku to czerwiec 2018. Drugi etap budowy zakłada powstanie dwóch pięciopiętrowych budynków, w których będzie się znajdować 39 i 28 mieszkań o powierzchni 28m2 do 67m2. Cena za metr kwadratowy waha się między 4800-4900 zł.

Osiedle Słoneczne Ogrody

Nowoczesny, realizowany etapowo kompleks 8 budynków mieszkalnych, położony w rejonie ulic Droga Męczenników Majdanka, Wrońska i Lotnicza. Na kilkuhektarowej działce wybudowanych zostanie blisko 1000 mieszkań dla prawie 4000 mieszkańców. W pierwszym etapie zrealizowane zostały dwa budynki o łącznej ilości 116 mieszkań. Mieszczą się tu zarówno mieszkania jak i lokale usługowe. W II etapie powstaje kolejny obiekt o 8 i 10 kondygnacjach – budynek, w którym znajdzie się 171 mieszkań o powierzchni od 40 m2 do 80 m2. Dostępne będą mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe. Cena za metr kwadratowy od 4400 do 5600 zł.

Nowy Ruczaj

Powstający przy ulicy Poligonowej kompleks budynków spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Dostępne mieszkania mają zróżnicowaną powierzchnię , a przyszli właściciele będą mogli dostosować układ pomieszczeń do swoich potrzeb i oczekiwań. Cena za metr kwadratowy od 4400 do 4980 zł.

Osiedle Sky House

Osiedle znajduje się na Węglinie południowym, przy ulicy Jana Pawła II. Obecnie realizowany jest czwarty etap inwestycji Sky House, w ramach którego powstaną trzy budynki mieszkalne. W budynkach znajdą się mieszkania jedno-, dwu-, trzy- i czteropokojowe o powierzchni od 31 m2. do 84 m2. Do każdego mieszkania przynależeć będzie komórka lokatorska, która doskonale sprawdzi się jako schowek lub spiżarka. Cena za metr kwadratowy waha się w granicach 4700-5300 zł.

Miasteczko WIKANA

Miasteczko WIKANA położone jest na Sławinku, u zbiegu ulic Relaksowej, Kasztelańskiej i Bartniczej. Miasteczko posiadać będzie kilka różnorodnych budynków, znajdą się tam domy bliźniacze a także budynki mieszkalne wielorodzinne. Metraż mieszkań będzie wynosił od 38m2 do 138m2. Cena za metr kwadratowy od 4980 do 5500 zł.

TBV Paganiniego 23

Budynek ma zawierać 138 mieszkań o powierzchni od 38m2 do 63m2. Ilość kondygnacji to 11 nadziemnych i 2 podziemne. Termin zakończenia budowy to grudzień 2018. Cena za mkw od 5400 do 6300 zł. Mieszkań czy apartamentów powstanie znacznie więcej jest to tylko część interesujących obiektów. Dużo więcej można się dowiedzieć bezpośrednio na stronach internetowych deweloperów.

             

Foto: Sky house i Paganiniego 23


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE