Reklama

Czy lubelscy pracodawcy wręczają premie świąteczne swoim pracownikom

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: internet

Czy lubelscy pracodawcy wręczają premie świąteczne swoim pracownikom - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne, a co za tym idzie, świąteczne wydatki. Czy pracodawcy pomyśleli o swoich pracownikach i przeznaczyli dla nich określoną pulę gotówki?

Polacy podobno bardziej lubią Święta Wielkanocne niż Bożego Narodzenia głównie z powodu wydatków. Na Wielkanoc szykuje się mniej potraw, święta trwają tylko dwa dni i co najważniejsze nie trzeba kupować prezentów. Statystyki podają, że nadchodzące święta będą nas kosztować o połowę mniej niż Boże Narodzenie. 

Wiadomo, że wydatki zależne są od budżetu domowego oraz ilości członków rodziny. Rodziny wielodzietne czy ubogie nie będą w stanie pozwolić sobie na duże koszty. Pracodawcy w tej kwestii także zawodzą, ponieważ premie świąteczne wypłacane są zazwyczaj raz w roku, w grudniu. Rzadko bonusy świąteczne przeznaczane są na Wielkanoc i Boże Narodzenie. 

Zapytaliśmy lubelskich pracodawców, czy przeznaczyli określoną pulę gotówki dla pracowników z okazji nadchodzących świąt. 

Beata Górka, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie,  mówi: Urząd Marszałkowski nie planuje żadnych bonusów dla pracowników w okresie Świąt Wielkanocnych. Pomoc świąteczną przyznajemy tylko raz w roku, na Boże narodzenie. 

Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS również podała do wiadomości, że Uczelnia w zbliżającym się okresie świątecznym nie przewiduje takich wypłat. Dodaje, że dodatkowe wsparcie przekazywane jest dla pracowników w okresie Bożego Narodzenia. 

Natomiast Weronika Opasiak, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie informuje: W MPK Lublin dodatki świąteczne wypłacane są z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. W tym roku pracownicy, w zależności od dochodu przypadającego na członka rodziny, otrzymywali od 160 do 340 zł. Środki już wpłynęły na konta pracowników. 

Pracownicy LUW w Lublinie otrzymają świadczenie socjalne w postaci gratyfikacji finansowych z okazji Świąt Wielkanocnych z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Kwota świadczenia przedstawia się następująco: średni miesięczny dochód brutto w rodzinie do kwoty 1500 zł- 300zł, od 1501 do 3000 zł- 250zł, powyżej 3000zł- 200zł. Z wymienionych świadczeń skorzysta 819 pracowników Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego-oznajmia Radosław Brzózka, rzecznik prasowy wojewody. 

Z podanych powyżej informacji wynika, że nie każdy pracodawca jest przygotowany finansowo na premie świąteczne. Większość przeznacza dodatkową gotówkę tylko i wyłącznie na Święta Bożego Narodzenia. Jednak istnieją miejsca pracy, gdzie pracownik otrzymuje pomoc pieniężną także w Wielkanoc.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE