Reklama

Reklama

Co z latarniami uszkodzonymi w wypadkach? Radny Brzozowski chce znać termin ich wymiany

Opublikowano: pon, 15 mar 2021 17:34
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Co z latarniami uszkodzonymi w wypadkach? Radny Brzozowski chce znać termin ich wymiany - Zdjęcie główne

Radny Brzozowski chce znać termin wymiany latarni uszkodzonych w wypadkach | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Stanisław Brzozowski zapytał władze miasta kiedy zostaną wymienione latarnie uszkodzone w wyniku wypadków. Wymienił latarnie w dzielnicy Tatary, Konstantynów i Śródmieście.

Reklama

Radny Stanisław Brzozowski (Prawo i Sprawiedliwość) skierował interpelację do Krzysztofa Żuka - prezydenta Lublina w sprawie wymiany zniszczonych z powodu wypadków, latarni drogowych. Poprosił o przekazanie w jakim terminie będą wymienione słypy latarni przy ulicach: Grafa, Konstantynów i Zesłańców Sybiru. Ulice znajdują się odpowiednio w dzielnicach: Tatary, Konstantynów i Śródmieście.

W przypadku ul. Grafa (jezdnia wschodnia) chodzi o latarnię, której słup został uszkodzony ok. 2 lata temu i jak zaznacza radny - od tego czasu stoi prowizorycznie oklejony na dole biało-czeiwoną taśmą (zniszczona m. in. osłona wnęki) oraz czeka na wymianę. Natomiast jeśli chodzi o ul. Zesłańców Sybiru słup uszkodzony był kilka miesięcy temu, a przy ul Konstantynów ok. 3 lat temu. 

- Wszystkie trzy ww. słupy charakteryzują się bardzo mocnym uszkodzeniem powypadkowym tj. zgnieceniem co najmniej połowy średnicy słupa w jego dolnej części. Jest to oczywista (i potwierdzona przez przedstawiciela producenta takich słupów) przesłanka do ich wymiany. Tymczasem ta w tych trzech przypadkach dziwnie się przedłuża - napisał Stanisław Brzozowski. 

Dlatego zapytał kiedy słupy te zostaną wymienione, dlaczego latarnie mimo uszkodzeń czekają na wymianę 2-3 lata i czy słupy te są na majątku miasta czy spółki PGE?

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.