Reklama

Co wydarzy się w weekend w Lublinie?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ES

Co wydarzy się w weekend w Lublinie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mamy kilka propozycji na ciekawe spędzenie czasu w nadchodzący weekend.

Muzyka

Festiwal Wschody- ogólnopolski festiwal muzyczny 19-22 kwietnia
Już po raz siódmy w Chatce Żaka. Mądre słowo, dobry dźwięk, ciekawa ekspresja i piosenka artystyczna, te elementy będą nam towarzyszyć przez weekend. W tym roku poznamy artystów, których może już kiedyś słyszeliśmy albo zdążyli wcześniej zwrócić naszą uwagę, jednak na Wschodach zaprezentują się w całkiem nowej odsłonie.

Wschody: Hartwig. Wybór imienia
Karolina Cicha i Banda Nella Nebbia stworzą koncert w oparciu o poezję Julii Hartwig. Tekstowy temat koncertu to świat poetycki Julii Hartwig. Główną tematykę muzyczną stanowią kompozycje Justinasa Važnevičiusa. Kompozytora i założyciela zespołu Banda Nella Nebia. Karolina Cichocka opracowała linię melodyczną dla trudnej, a zarazem pięknej poezji.
Wystąpią:
Karolina Cicha– wokal, akordeon, klawisze
Banda Nella Nebbia w składzie:
spiritus movens Justinas Važnevičius – bas
Mateusz Szemraj – oud, gitara, cymbały
Piotr Melech – klarnet
Peter Somos – perkusja.
Rozpoczęcie w piątek o godzinie 19:00. Chatka Żaka, duża sala widowiskowa. Bilety: 40 zł ulgowy, 50 zł normalny – dostępne w Kawiarni Le`Żak i na ekobilet.pl/wschody.

Wschody: Dżem ze Wschodów, czyli wolne granie z Rogerem
To grupowe muzyczne improwizowanie. Jeden z muzyków podaje przykładowy temat, który następnie jest rozwijany przez pozostałych instrumentalistów i wokalistów. W ten sposób powstaje muzyczna opowieść, której zakończenie do końca nie jest znane. Wydarzenie jest o tyle nietypowe, że angażuje obecnych podczas festiwalu muzyków z całej Polski, Wschodowiczów. Wolne granie z Rogerem jest uzupełnieniem wcześniejszego koncertu „Hartwig. Wybór imienia.”
Piątek, godzina 21:00. Chatka Żaka, duża sala widowiskowa. Wstęp wolny.

Koncert symfoniczny / Fiugajski/ Wandtke/ Witek
Filharmonia Lubelska, 20 kwietnia, godzina 19:00.
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie.
Przemysław Fiugajski - dyrygent Anna Wandtke - skrzypce Przemysław Witek - fortepian
Program:
Tomasz Sikorski - Holzwege na orkiestrę symfoniczną,
Mikołaj Hertel - Koncert fortepianowy Rzecz o Jasnowidzącym z Lublina,
Henryk Wieniawski - Fantazja na tematy z opery Faust op. 20,
Charles Gounod - Muzyka baletowa z opery Faust.
Bilety w cenie 20-30zł.

Koncert 2TM2
2TM2,3 (zastępcza nazwa potoczna: Tymoteusz) – polski zespół muzyczny, grający muzykę rockową z przesłaniem chrześcijańskim. Teksty zespołu w większości zostały zaczerpnięte z Biblii.
Start 21 kwietnia, godzina 17:00, Klub30 ul. Jasna 7. Bilety w cenie 30zł – w przedsprzedaży, 40zł – w dniu koncertu.

Julia Pietrucha / From The Seaside
Trasa koncertowa From The Seaside, odbędzie się wiosną 2018r., zostanie poprzedzona wydaniem drugiego albumu wrażliwej i utalentowanej Julii Pietruchy.
Subtelne dźwięki ukulele, na którym zagra Artystka, pozwolą na chwilę się zatrzymać i uciec od codzienności. Nie zabraknie także folkowych melodii, chwilami zabarwionych elementami elektroniki.
Do współpracy koncertowej Julia zaprosiła tych samych muzyków, z którymi rozpoczęła muzyczną podróż dwa lata temu.
21 kwietnia, Filharmonia Lubelska, godzina 19:00. Ceny biletów 60-80zł.

Yasmin Levy - Koncert finałowy Festiwalu „Scena w Budowie”
Wielki finał Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”.
Gwiazdą wieczoru będzie Yasmin Levy – izraelska piosenkarka, która wykonuje przede wszystkim muzykę sefardyjską, inspirowaną flamenco. Śpiewa w ladino, zapomnianym języku hiszpańskich Żydów. Yasmin sięga również po współczesną poezję, a tradycję ladino łączy z flamenco.
Miejsce wydarzenia to CSK, 22 kwietnia, godzina 19:00. Bilety w cenie 80-160zł.

Teatr

„Księgi Jakubowe" - Festiwal „Scena w Budowie"
Spektakl w ramach Festiwal Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie” 2018.
Spektakl dla widzów dorosłych. W tradycji żydowskiej chrzest członka gminy jest grzechem śmiertelnym. Mimo to w XVIII wieku Jakubowi Lejbowiczowi, zwanemu Frankiem, udało się przekonać do tak haniebnego czynu sześć tysięcy Żydów ze wschodnich kresów I Rzeczypospolitej.
Olga Tokarczuk opisując w „Księgach Jakubowych” historię samozwańczego mesjasza, uzupełnia białe plamy historii Polski. Dopuszczając do głosu podolskich Żydów, zarówno tych, którzy zwalczali Franka, jak i tych, którzy w niego uwierzyli.
Rozpoczęcie 20 kwietnia, godzina 18:00, CSK. Bilety w cenie 40zł.

Czarodziejski flet
Czarodziejski flet dzisiaj znaczy dużo więcej niż tylko ostatnia opera geniusza, Mozarta. Jest to ponadczasowe dzieło pełne subtelnej symboliki odnoszącej się do ludzkiej natury i kultury, kryjące najgłębsze prawdy o człowieku. Czas trwania spektaklu: ok. 3 godziny, z dwiema przerwami.
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, 21 kwietnia, godzina 18:00. Bilety w cenie 75-100zł.

Film

Do zakochania jeden krok
Przebojowa komedia okrzyknięta przez brytyjską prasę najlepszym „feel-good movie” opowiadająca o tym, że nigdy nie jest za późno, żeby zacząć wszystko od nowa.
Sandra jest szczęśliwą mężatką i obraca się wśród śmietanki towarzyskiej. Wszystko zmienia się, gdy podczas jednego z wystawnych przyjęć przyłapuje małżonka na zdradzie z jej najlepszą przyjaciółką.
Na seans zaprasza Kino Grażyna, 22 kwietnia, godzina 16:00. Bilety w cenie 10-12zł.

Maria Callas
Nieznana historia Marii Callas – najsłynniejszej diwy operowej wszechczasów. Fascynującej kobiety pełnej sprzeczności, spełnionej na scenie, ale szukającej wielkiego uczucia i uwięzionej w burzliwym trójkącie miłosnym. Kochająca jednego z najbogatszych mężczyzn na świecie, z którym łączyło ją wielkie uczucie. Ten jednak wybierał pomiędzy nią, a wdową po amerykańskim prezydencie.
Zachwycająca, pełna emocji historia, która powstała z niepublikowanych dotąd materiałów, prywatnych filmów, kręconych dyskretnie ujęć i z najszczerszych, intymnych wyznań.
Ekranizacja w Kinie Grażyna, 22 kwietnia, godzina 18:00. Bilety w cenie 10-12zł.

Dla dzieci

Barbarzyńskie tsunami/ warsztaty edukacyjne
Wydarzenie skierowane dla dzieci, młodzieży oraz całej rodziny. Zajęcie mają na celu przybliżenie historii i kultury Cesarstwa Rzymskiego oraz ich wpływu na życie ludności zamieszkującej tereny poza jego granicami. Poprzez zabawę zostanie pokazane jak żyli nasi przodkowie pod koniec epoki antyku, czym  różnili się od poprzednich mieszkańców Rzymu, a co od nich przejęli.
W ramach warsztatów odbędzie się wspólne zwiedzanie wystawy „Barbarzyńskie tsunami”. Chętni wykonają także zapinki (broszki) na wzór ozdób z okresu wędrówek ludów. Własne dzieła będzie można zabrać ze sobą lub pozostawić do udziału w konkursie na najlepszą pracę.
Na dzień pełen wrażeń zaprasza Muzeum Lubelskie, Zamkowa 9, 21 kwietnia, godzina 11:00.

Obejrzyjmy Coś! Wielka wyprawa Oskara
Oskar ma wielkie marzenie - spędzić wakacje z mamą na amerykańskiej prerii. Jednak zamiast tego na całe lato zostaje wysłany na wieś do swego zgryźliwego i kłótliwego dziadka. Jak zakończy się jego wakacyjna przygoda?
O tym dowiemy się już 22 kwietnia. Zaprasza IKEA po Sąsiedzku. Wstęp wolny.

Co więcej?

Wymień swoją szafę

Szafo-branie, czyli wymiana markowych ubrań. Jeśli interesujesz się modą, a w Twojej szafie brakuje już miejsca, dodatkowo chcesz odświeżyć garderobę nie wydając całego majątku – to wydarzenie jest właśnie dla Ciebie!
W programie:
- poczęstunek
- wymiana/sprzedaż markowych ubrań, torebek, butów, galanterii i perfum
- wymiana kontaktów, inspiracji i doświadczeń.
Szafo-branie w Hotelu Alter, ul. Grodzka 30, 20 kwietnia, godzina 17:00. Wstęp – 30zł.

SuperMamy Powracamy/ Ja w internecie?
Projekt skierowany dla wszystkich mam, szczególnie dla tych, którym ciężko wrócić do kariery zawodowej po długiej przerwie związanej z macierzyństwem.
Spotkanie pełne cennej wiedzy i wymiennych doświadczeń poprowadzi Izabela Karkocha -ekspertka, która od 10 lat tworzy strony internetowe dla klientów z Polski, Europy i Stanów Zjednoczonych.
Drogie mamy, dowiecie się jak tworzyć własną stroną, bloga lub videobloga oraz jak budować społeczność. Zobaczycie jak prosto i dobrze można to zrobić. Jest to idealny pomysł na biznes i możliwość zarobku zarówno po macierzyńskim jak i w trakcie trwania przerwy.
Wydarzenie 20 kwietnia, godzina 17:00, Studio Nie Nudno, ul. Krzyształowa 8/U9. Wstęp jest bezpłatny, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona, tel: 726 030 555 i fb.

„Kingsajz” reż. Juliusz Machulski - wystawa rekwizytów z filmu
„Kingsajz” wystawa w ramach Festiwal Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie” 2018.
Szuflandia, kraina zamieszkana przez krasnoludki, które za sprawą sekretnego eliksiru mogły powiększyć się do rozmiarów człowieka i przenieść się do świata rozkoszy, konsumpcji i wolności.
Centrum Spotkania Kultur, 21 kwietnia o godzinie 18:00 zaprasza na wystawę rekwizytów z filmu „Kingsajz” w reżyserii Juliusza Machulskiego. Komedia fantasy pełna humoru i erotyki, pokazująca w krzywym zwierciadle system komunistyczny.
Na potrzeby filmu powstało w sumie ponad 200 makrorekwizytów w tym m.in. 3 metrowa szpilka, czy sztućce w skali 20:1, a także imbryk z którego wygląda Kilkujadek, grany przez Jerzego Stuhra, ogromny telefon czy latarka.
Wystawa będzie dostępna do 13 maja. Wstęp wolny.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE