Reklama

Budżet Lublina na 2018 rok

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: internet

Budżet Lublina na 2018 rok - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 21 grudnia Rada Miasta podjęła decyzję w sprawie budżetu miasta na rok 2018. Jeden głos zadecydował o przyjęciu planu. Za było 16 radnych (PO i Wspólny Lublin), natomiast 15 głosów było przeciw (PIS)

     21 grudnia Rada Miasta podjęła decyzję w sprawie budżetu miasta na rok 2018. Jeden głos zadecydował o przyjęciu planu. Za było 16 radnych (PO i Wspólny Lublin), natomiast 15 głosów było przeciw (PIS). Zdaniem opozycji budżet ten będzie generował tylko długi, prezydent jednak widzi w tym plan prorozwoju.


     W 2018 roku miasto będzie miało planowane wydatki w wysokości 2,33 mld zł, gdzie spodziewane dochody wyniosą nieco 2,21 mld zł. Pytanie skąd miasto zdobędzie różnicę, aby zrealizować wszystkie plany.

     Na inwestycje jest przeznaczone 535 mln zł, w tym 393 mln zł to dofinansowanie z UE. Podobno z tej puli pieniężnej ponad 58 % przeznaczone jest na remonty i modernizacje dróg. Przebudowane zostanie skrzyżowanie Drogi Męczenników Majdanka i Lotniczej, dwupoziomowe skrzyżowanie Diamentowej i Krochmalnej, przebudowa ulic: Lipowej, Poniatowskiego, Al. Racławickich, Grygowej, Choiny. Remonty będą także widoczne obok Galerii Gala przy Rondzie Lubelskiego Lipca. Jest to tylko namiastka tego co miasto planuje zrealizować na lubelskich ulicach.


     Rok 2018 będzie na pewno rokiem rozwoju, czym będą mogli się cieszyć mieszkańcy ulicy Berylowej, gdzie zostanie wybudowana szkoła podstawowa. Ogród Saski ma zyskać nowe zadaszenie muszli koncertowej. W planach jest także rewitalizacja Parku Ludowego, dokończenie prac w parku przy ulicy Zawilcowej, a także szereg prostych inwestycji tj. miejsca parkingowe czy place zabaw.

     Duża suma pieniędzy trafi na tzw. wydatki bieżące. Utrzymanie szkół, Urzędu Miasta, rozwój kultury. W tym roku miasto wyda więcej na komunikacje miejską, poprzez wprowadzone ulgi dla uczniów. Wiemy również, że 800 tys. zł jest przeznaczone na promocję Lublina poprzez sport. W budżecie są także ujęte koszty tj. utrzymanie fontann na Placu Litewskim, koszty obchodów Sylwestra, a także czynności podstawowe jak sprzątanie miasta, czy jego oświetlenie.      Rok 2018 zapowiada się energicznie i rozwojowo, a nam mieszkańcom pozostaje uzbroić się w cierpliwość podczas remontów dróg i czekać na efekty godne podziwu.

Źródło: BIP / Urząd Miasta Lublin

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE