Reklama

Reklama

Budowa chodnika od ul. Krężnickiej do Pszczelej nad lubelskim Zalewem coraz bliżej?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Budowa chodnika od ul. Krężnickiej do Pszczelej nad lubelskim Zalewem coraz bliżej? - Zdjęcie główne

Budowa chodnika od ul. Krężnickiej do Pszczelej nad lubelskim Zalewem coraz bliżej? Miejski radny przypomina, że od lat o to zabiega | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O budowę chodnika od ul. Krężnickiej do ul. Pszczelej w okolicy Zalewu Zemborzyckego zaapelował radny Leszek Daniewski, jednocześnie podkreślając, że zabiegał juz o to od kilku lat.

Reklama

Radny (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) w tej sprawie wystąpił z interpelacją do prezydenta Lublina. Na wstępnie zaznaczył, że jest bardzo zadowolony z informacji Zarządu Dróg i Mostów o zaawansowanych działaniach, zmierzających do budowy chodnika na odcinku od ul. Krężnickiej (kościół) do ul Pszczelej. Przy okazji wtrącił, że jego działania w tej sprawie trwają już od lat i pojawiła sie nadzieja na pozytywne zakończenie. 

 

- Dzięki uprzejmości ZDiM miałem okazję zapoznać się ze wstępnym projektem tego chodnika i muszę przyznać, że ze względu na sprawy własnościowe oraz bliskość torów kolejowych jest to chyba jedybe możliwe rozwiązanie. Mam nadzieję, że we współpracy z PKP w zakresie projektowania zadanie będzie zrealizowane w bieżącym roku - napisał Leszek Daniewski. 

 

Zaproponował również, żeby budując chodnik, położyć nawierzchnię asfaltowa na długości ok. 50 metrów pomiędzy ul. Krężnicką a przejazdem kolejowym, którego remont PKP skończy w tym roku.

 

Odpowiedzi jeszcze nie dostał. Interpelacja wpłynęła do ratusz w czwartek (17 września). Władze miasta mają 14 dni na odpowiedź.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE