Reklama

Reklama

Bronowice. Radny zaproponował utworzenie nowych oddziałów przedszkolnych

Opublikowano: śr, 28 kwi 2021 05:00
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Bronowice. Radny zaproponował utworzenie nowych oddziałów przedszkolnych - Zdjęcie główne

Bronowice. Radny zaproponował utworzenie nowych oddziałów przedszkolnych | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Utworzenia dwóch nowych oddziałów przedszkolnych, chce radny Stanisław Brzozowski. Wyjaśnia, że mogłyby powstać w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 31 przy ul. Lotniczej oraz, że dodatkowe miejsca są potrzebne. Władze miasta już odniosły się do pomysłu.

Reklama

Potrzebne dodatkowe miejsca dla przedszkolaków

Miejski radny Stanisław Brzozowski (Prawo i Sprawiedliwość) napsiał interpelację do Krzysztofa Żuka - prezydenta Lublina w sprawie utworzenia od roku szkolnego 2022/2023 dwóch oddziałów przedszkolnych. Na wstępię zaznaczył, że jego prośba ma związek z zakończym negatywnie ubiegłorocznym poszukiwaniem w drodze konkursu odpowiedniej nieruchomości w rejonie ul. Wrońskiej dla potrzeb wychowania przedszkolnego. Podkreślił też, że chodzi o zwiększoną liczbę małych dzieci w tej części miasta w wyniku budowy dużego osiedla mieszkaniowego na terenie dawnych Lubelskich Zakładów Naprawy Samochodów. Zaproponował, żeby oddziały przedszkolne powstały w strukturze mieszczącej się w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 31 przy ul. Lotniczej na terenie dzielnicy Bronowice.

CZYTAJ TAKŻE: Budują nowy plac zabaw w Lublinie. Powstaje przy ul. Krasińskiego

- W powyższym celu proszę o przygotowanie niezbędnej dokumentacji dla adaptacji pomieszczeń w tej placówce oraz uzyskania wszystkich wymaganych zezwoleń w roku bieżącym (2021) oraz dodanie SP nr 31 do szkól prowadzących oddziały przedszkolne w uchwale Rady Miasta Lublin ustalającej sieć takich placówek na początku 2022 r - napisał Stanisław Brzozowski.

Jednocześnie poprosił, żeby niezbędne dla adaptacji pomieszczeń fundusze zabezpieczyć w budżecie miasta na 2022 rok. Natomiast same prace remontowe według radnego, powinny być przeprowadzone w pierwszym półroczu przyszłego roku, tak aby oddziały przedszkolne w tej placówce mogły wystartować od początku roku szkolnego 2022/2023.

- Mając na uwadze deklarację Pana Prezydenta dot. problemu z zapewnieniem miejsc przedszkolnych w cej okolicy oraz zasoby lokalowe SP nr 31 wierzę w Pańską przychylność dla tego pomysłu - podsumowuje Brzozowski.

Miejsc nie brakuje

W imieniu Krzysztofa Żuka odpowiedział Mariusz Banach - zastępca prezydenta ds. oświaty i wychowania. Poinformował, że ustalenie sieci oddziałów przedszkolnych, zarówno w przedszkolach, jak i szkołach podstawowych było analizą, w szczególności danych demograficznych, warunków lokalowych i aspektów finansowych. Dodał, że obecnie w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 31 funkcjonują cztery przedszkola oraz 2 szkoły podstawowe prowadzące oddziały przedszkolne, tj.: Przedszkole nr 7 przy ul. Elektrycznej 12, Przedszkole nr 9 przy ul. Pogodnej 5, Przedszkole nr 32 przy ul. Wierzbowej 13 i Przedszkole nr 64 przy ul. Dr. Męczenników Majdanka 55 oraz Szkoła Podstawowa nr 32 przy ul. K. Przerwy-Tetmajera 2 i Szkoła Podstawowa nr 33 przy ul. Pogodnej 19.

- Odnosząc się bezpośrednio do Pana prośby o "dodanie SP31 do szkół prowadzących oddziały przedszkolne w uchwale Rady Miasta Lublin ustalającej sieć takich placówek na początku 2022 r.”, uprzejmie wyjaśniam, że dane liczbowe dotyczące rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych jednoznacznie dowodzą, że wśród dzieci pięcio i sześcioletnich (czyli takich, które uczęszczają do oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej) nie istnieje problem z zapewnieniem miejsc przedszkolnych w tej okolicy - napisał Mariusz Banach.

CZYTAJ TAKŻE: UMCS w Lublinie w światowym rankingu najlepszych szkół wyższych

Wyjaśnił, że w rekrutacji na rok szkolny 2020/21 zaledwie troje dzieci nie znalazło miejsca w placówkach wskazanych we wnioskach rekrutacyjnych – dzieciom tym znaleziono jednak wolne miejsca w rekrutacji uzupełniającej. Z kolei jeżeli chodzi o rekrutację do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2021/22 – na chwilę obecną niezakwalifikowanych zostało dziesięcioro dzieci. W rekrutacji uzupełniającej tym dzieciom będzie wskazany oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 32, który ma dziesięc wolnych miejsc. Podkreślił, że poszukiwanie lokalu na przedszkole w rejonie ul. Wrońskiej wiązało się z zapewnieniem potrzeb dzieci młodszych (3 i 4-letnich).

- Dziękując za zainteresowanie i troskę o sprawy lubelskiej edukacji uprzejmie informuję, że przedstawione dane jednoznacznie wskazują, iż liczba funkcjonujących oddziałów przedszkolnych pozwala całkowicie zaspokoić potrzeby rodziców dzieci pięcio- i sześcioletnich w tym rejonie miasta - podsumował zastępca prezydenta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.