Reklama

Reklama

Budują nowy plac zabaw w Lublinie. Powstaje przy ul. Krasińskiego

Opublikowano: 27 kwietnia 2021 13:21
Autor: oprac. Joanna Niećko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 57 im. Jana Kochanowskiego. Powstaje on w ramach projektu "Kolorowe marzenie dzieci" z VI edycji Budżetu Obywatelskiego.

Reklama

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 57 im. Jana Kochanowskiego przy ul. Krasińskiego trwa budowa nowego placu zabaw. Dla dzieci w różnym wieku przygotowano m.in. linarium, ściankę wspinaczkową, karuzele i huśtawki. Oddanie nowego miejsca do użytkowania przy szkole planowane jest na czerwiec.
 
- Realizację placu zleciliśmy w trybie "zaprojektuj i wybuduj, stąd wykonawca oprócz robót budowlanych i wyposażenia placu był zobowiązany do opracowania projektu, uzyskania stosownego pozwolenia oraz przygotowania pełnej dokumentacji powykonawczej. W tym roku, w tej samej formule zlecimy również budowę nowego placu zabaw przy ul. Bluszczowej na Ponikwodzie - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju
 
 
Na plac zabaw przy ul. Krasińskiego trafiło 10 urządzeń zabawowych o konstrukcji metalowej i różnym poziomie trudności. Są to: wieżyczki do wspinania, sześciokąt ze ścianką wspinaczkową i linarium, pomost z belką, trzy podwójne huśtawki - bocianie gniazdo, ważka i wahadłowa, bujak poczwórny na sprężynie oraz dwie karuzele i trampolina. Pod urządzeniami przewidziano nawierzchnia z poliuretanu o łącznej powierzchni 400 mkw. Plac ogrodzono metalowymi panelami z furtką oraz wyposażono w 4 ławki z oparciem, 2 kosze na śmieci oraz tablice informacyjne. Do placu zabaw urządzono dojście z kostki. 
 
Nowy plac zabaw wraz z wyposażeniem, ogrodzeniem i nawierzchnią bezpieczną to projekt VI edycji Budżetu Obywatelskiego "Kolorowe marzenie dzieci”, a jego koszt to 228 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.