Reklama

Reklama

Bożonarodzeniowe iluminacje świetlne wracają do Lublina

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Bożonarodzeniowe iluminacje świetlne wracają do Lublina - Zdjęcie główne

Bożonarodzeniowe iluminacje świetlne wracają do Lublina | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na początku grudnia w Lublinie pojawią się bożonarodzeniowe iluminacje świetlne, które zostaną w mieście na ponad 2 miesiące. Ale z powodu epidemii w tym roku nie odbędzie się Festiwal Bożego Narodzenia ani Wigilia Starego Miasta.

Reklama

W tym roku bez Festiwalu Bożego Narodzenia
 
W Lublinie od lat w okresie świąt Bożego Narodzenia odbywał się Festiwal Bożego Narodzenia. W ramach niego odbywały się m.in. warsztaty, koncerty, konkursy, pokazy filmów, pochód Orszaku Św. Mikołaja, kolędowanie, a miasto było ozodobione iluminacjami światecznymi. W tym roku, w związku ze stanem epidemii, tradycyjne spotkania i koncerty nie będą mogły się odbyć. Pojawią się tylko tradycyjne świąteczne iluminacje. Ich montaż zacznie się w najbliższą środę (2 grudnia), a włączenie zaplanowano w Mikołajki, czyli 6 grudnia o godzinie 16.00.
 
- Zbliża się radosny i piękny czas świąt, który kojarzy nam się ze spotkaniami w gronie najbliższych i wspólnym świętowaniem. Za sprawą epidemii, nadchodzące święta będą jednak inne niż te, które znamy z tradycji, w mniejszym niż zwykle gronie przy rodzinnym stole. W poprzednich latach zapraszaliśmy mieszkańców do udziału w wydarzeniach Festiwalu Bożego Narodzenia. W tym roku niestety nie spotkamy się podczas Wigilii Starego Miasta, koncertów i warsztatów. Mimo tej trudnej sytuacji, podobnie jak w latach ubiegłych, ulice Lublina rozświetlą iluminacje. Niech to będzie radosny element przestrzeni naszego miasta w tym świąteczno-noworocznym czasie - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
Będą tylko iluminacje świetlne
 
Z ilumnacji jako pierwsze pojawią się elementy na latarniach i drzewach na Deptaku, potem ozdoby na Placu Litewskim, a następnie dekoracje wolnostojące. Na końcu zostanie zamontowana 13-metrowa choinka na placu Łokietka, przed Ratuszem. Co roku włączeniu światełek na choince towarzyszło uroczyste spotkanie. 
 
- Włączenie światełek na miejskiej choince i wszystkich świątecznych dekoracjach planowane jest na 6 grudnia. W związku z ograniczeniami wywołanymi epidemią, nie będzie temu towarzyszyło spotkanie z mieszkańcami i wspólne włączenie iluminacji. Z tych samych przyczyn, w szopce nie będą odbywały się występy kolędników oraz inne spotkania - informuje Izolda Boguta z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 

Poza tym, pojawi się m.in. altanka inspirowana architekturą i freskami Kaplicy Trójcy Świętej, która stanie na placu Po Farze, ramka do zdjęć z napisem „Wesołych świąt życzy Lublin” na Placu Litewskim. Na Deptaku staną podświetlane figury poety i pary mieszczan w renesansowych strojach, a przed Trybunałem Koronnym - anielskie skrzydła, które można wykorzystywać do robienia zdjęć świątecznych. Nad ul. Złotą, Grodzką i Bramową (Stare Miasto) zabłysną kolorowe gwiazdy autorstwa Jarosława Koziary. Na placu przed Galerią Centrum stanie szopka, której montaż planowany jest w terminie 7-15 grudnia, tak by od 16 grudnia mogli ją oglądać odwiedzający. Obok niej staną dwa podświetlane anioły. Z kolei w napisanie "I Love Lublin" na Placu Litewskim pojawi się nowy, świąteczny element.

 

Ozdoby będą w Lublinie przez ponad 2 miesiące.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE