Reklama

Bialskie Cuda w szpitalu wojewódzkim

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Bialskie Cuda w szpitalu wojewódzkim - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Około 60 misiów uszytych przez osadzonych w bialskim Zakładzie Karnym trafiły do małych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. Przekazali je osadzeni w bialskim Zakładzie Karnym, którzy misie uszyli.

Od maja więźniowie uczestniczyli w warsztatach „Zło dobrem zwyciężaj - warsztaty rękodzieła dla osadzonych w zakładzie karnym w Białej Podlaskiej", zorganizowanych na terenie więzienia przez bialską spółdzielnię socjalną Progres, twórcę marki Bialskie Cuda. – Wyposażyliśmy ZK w dwie maszyny, materiały pozyskaliśmy od bialskiej firmy Bialcon. I tak 10 osadzonych rozpoczęło zajęcia. Ich efektem są misie, które dziś przekazujemy bialskiemu szpitalowi – informuje Marta Pendryk, z Progresu.

Na spotkanie z małymi pacjentami przyjechali wraz z misiami przedstawiciele Progresu z prezes Joanną Olęcką, więźniowie uczestniczący w warsztatach z komendantem ZK Leszkiem Wojciechowskim. W spotkaniu uczestniczył ordynator neonatologii dr Riad Haidar i rzeczniczka szpitala Joanna Kozłowiec. Były oczywiście i dzieci, w których ręce trafiły szmaciane misie.

To nie koniec współpracy spółdzielni z osadzonymi. – Chcemy już poza projektem, który został zakończony, kontynuować warsztaty. Mamy już chętnych – zapewnia Marta Pendryk. My trzymamy kciuki, bo dzieci do obdarowania szmacianymi cudami nie brakuje, a ktoś je musi robić. Najlepiej wkładając w to choć odrobinę serca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE