Reklama

BIAŁA PODLASKA: Nie do wszystkich szkół dotarły darmowe podręczniki

Opublikowano: pt, 28 sie 2015 02:00
Autor: | Zdjęcie: archiwum

BIAŁA PODLASKA: Nie do wszystkich szkół dotarły darmowe podręczniki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy rok szkolny w bialskich szkołach uczniowie zaczną bez darmowych podręczników? Magistrat zapewnia, że nie, ale na razie faktem jest, że bez darmowych książek pozostaje wciąż SP nr 5 i gimnazjum nr 4.

Darmowe podręczniki trafić mają w tym roku do klas pierwszych, drugich i czwartych szkół podstawowych oraz do pierwszych klas gimnazjów. O ile w ubiegłym roku już w połowie sierpnia szkoły miały dostarczone książki, mogły je skatalogować i przygotować do wydania dzieciom rozpoczynającym rok szkolny, o tyle w tym roku, na kilka dni przed początkiem szkoły jest z tym problem.

Okazało się, że w Białej Podlaskiej, do dziś – czyli do 28 sierpnia, podręczniki nie dotarły do wszystkich szkół. Nie ma ich, jak przekazał prezydent Dariusz Stefaniuk, Szkoła Podstawowa nr 5 i gimnazjum nr 4.

Naczelnik wydziału edukacji w bialskim magistracie, Henryk Grodecki przyznaje, że podręczniki nie wszędzie dotarły, ale nie z winy miasta. – Zgodnie z wytycznymi do 9 sierpnia wysłaliśmy wszystkie niezbędne dokumenty w tej sprawie do instytucji które dystrybucją się zajmują. Okazało się, że Urząd Wojewódzki płaci za książki transzami. I to od jego działań uzależnione są dostawy. Na terenie całego kraju dystrybucja podręczników nie jest równomierna. Mam jednak nadzieję, że do rozpoczęcia roku w naszych szkołach będą już wszystkie darmowe materiały – mówi Grodecki. Zwraca też uwagę, że szkoły często zamawiają książki z dużą nadwyżką i później je zwracają, wiec sytuacja powinna się zacząć normować. Czy jednak na 1 września podręczników nigdzie nie zabraknie? Nie wiadomo.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE