Reklama

„Bezpiecznie zachciało się żyć!” z De Mono w Lublinie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KCBRD

„Bezpiecznie zachciało się żyć!” z De Mono w Lublinie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Aż 30 % pasażerów pojazdów nie zapina PRAWIDŁOWO pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. 45% poszkodowanych w kolizjach mogłoby uniknąć poważnych obrażeń. Stąd potrzebne są akcje edukacyjne.

Przedwczoraj w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie „Mistrzowie w pasach” inaugurując nowy rok szkolny wraz z lubelską policją przy koncertowym wsparciu De Mono zadbali o mieszkańców, by „bezpiecznie chciało się żyć!”. Podczas wydarzenia odbyły się prezentacje poświęcone bezpieczeństwu pieszych oraz warsztaty PRAWIDŁOWEGO zapinania pasów i montażu fotelików dla dzieci w pojazdach. Publiczność, która tłumnie przybyła, aktywnie uczestniczyła w instruktażach. A wszystko przy koncertowym udziale zespołu De Mono.

„Bezpiecznie - Chce się żyć! to cykliczny program prewencyjny Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, z którym eksperci BRD jeżdżą po Polsce. Lublin jest ulokowany na mapie wyjazdów przynajmniej raz każdego roku. Tym razem specjalnie z okazji inauguracji nowego roku szkolnego opracowano akcję zarówno pod kątem niechronionych uczestników ruchu drogowego jak i podróżujących w pojazdach, stąd eksperci kampanii „Lotos-Mistrzowie w pasach” przygotowali specjalne instruktaże oczywiście z konkursami i nagrodami. Oprócz przesłania o zwiększeniu uwagi, opartego na aktualnych statystykach i zdarzeniach z regionu, zebranych przez lubelską policję, publiczność usłyszała mnóstwo porad i podpowiedzi praktycznych zachowań.

Miłym akcentem spotkania był koncert zespołu De Mono, wielokrotnie włączającego się w promowanie bezpieczeństwa na drogach z apelem „Bezpiecznie zechciej żyć!„ przekazywanym na scenie pomiędzy prezentowanymi utworami.

Już 11 lat Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego realizuje cele statutowe, by na polskich drogach było bezpieczniej. W programach profilaktycznych m.in.: „Bezpiecznie – chce się żyć!”, „Moda na odblaski”, „Motopozytywni”, „Daj znak”, „Lotos-Mistrzowie w pasach” przybliża uczestnikom ruchu drogowego tą ważną problematykę. Realizowane rokrocznie działania gromadzą ok. 80 tys. osób w prawie 100 miastach polski. KCBRD współpracuje z Komendami Policji, Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego, Państwową Strażą Pożarną, Kuratorium Oświaty, Towarzystwem Trzeźwości Transportowców. Wspólnie zrealizowano filmy: „Zabójcy”, „Idź tak, abyś doszedł”, „Cisza”, „Jedna sekunda, całe życie”. Dla dzieci KCBRD opracowało materiały edukacyjne m.in.: „Kodeks rowerzysty i motorowerzysty”, „Elementarz bezpieczeństwa”,  „Poradnik rowerzysty” czy kolorowanki „Zapnij pasy po mistrzowsku”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE