Reklama

Betlejem w Lublinie! Kupując bilet, pomagasz!

Opublikowano:
Autor:

Betlejem w Lublinie!  Kupując bilet, pomagasz! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Największe hale koncertowe w 12 miastach. Osobowości polskiej i zagranicznej sceny muzycznej oraz najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata!

Rusza PREMIEROWA trasa koncertowa Betlejem w Polsce, pod patronatem Episkopatu Polski.

Gwiazdy na 12 scenach.

Katowice, Warszawa, Poznań, Szczecin, Bydgoszcz, Kalisz, Wrocław, Łódź, Gdynia, Kraków, Kielce i Lublin – to miasta, w których na przełomie 2017 i 2018 można obejrzeć i usłyszeć Betlejem w Polsce. Na scenie wystąpią: Natalia Kukulska, Mietek Szcześniak, Kasia Moś, Igor Herbut, Daria Zawiałow, Beata Bednarz, Agnieszka Musiał, Dana Vynnycka oraz Adam Krylik. Wokalistom towarzyszyć będzie AUKSO - jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie. Zagra także międzynarodowy zespół wybitnych instrumentalistów, stworzony specjalnie na tę okazję. W 12 koncertach weźmie udział łącznie ok. 90 tysięcy osób.
Betlejem w Polsce to także multimedialne widowisko. Każdy z koncertów będzie się składał z 4 części:

  • najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe świata w wykonaniu gwiazd
  • składanie życzeń oraz łamanie się opłatkiem (uczestnicy koncertu otrzymają go wraz z programem przy wejściu na koncert)
  • wspólne śpiewanie polskich pieśni bożonarodzeniowych
  • finał

Podróż do źródeł.

Betlejem w Polsce, to podróż, w jaką można wybrać się tylko raz w roku. Podróż przez najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata. Ekscytująca wyprawa w rejony po części znane, ale w dużej mierze także nowe, gdzie z polskimi ścieżkami skrzyżują się szlaki, m.in., hebrajskiej pieśni szabatowej, współczesnej kolędy amerykańskiej, czeskiej i węgierskiej czy też starogreckiej pieśni z Kapadocji.
Betlejem w Polsce to coś więcej, niż tylko zwykły koncert do wysłuchania i obejrzenia. To koncert do przeżycia. To rodzaj przeciwwagi dla komercjalizacji świąt. Betlejem w Polsce wraca do naszych kulturowych korzeni i odbudowuje polską tradycję kolędowania. Przez muzykę pielęgnuje, kształtuje i wzmacnia poczucie wspólnoty.

Drogowskazy dobra i służby drugiemu.


Trasie koncertowej Betlejem w Polsce 2017/2018 będą towarzyszyć dwie akcje społeczne. Pierwsza, to „Głodnych nakarmić”. Jej celem jest zebranie środków finansowych na pomoc dla osób niedożywionych. Podczas trasy 2016/2017 organizatorzy zgromadzili na ten cel 315 tysięcy zł. Druga akcja społeczna, to „Ambasador Miłosierdzia”. Służy ona zaangażowaniu jak największej liczby osób do udzielania bezpośredniej pomocy potrzebującym: każdy, kto dostarczy we wskazane miejsca artykuły żywnościowe dla osób potrzebujących, otrzyma tytuł Ambasadora Miłosierdzia. Betlejem w Polsce dociera do najodleglejszych i najdawniejszych zakątków światowej kultury muzycznej, by zbliżyć nas do siebie. Taki jest cel tej pięknej muzycznej podróży.

W poprzednich latach:

W koncertach Betlejem w Polsce wzięli udział tacy artyści, jak m. in., Anna Maria Jopek, Katarzyna Cerekwicka, Kuba Badach, Marika, Natalia Niemen, Piotr Cugowski, Wojciech Cugowski, Mino Cinelu, Brian Fentres, TGD, Fair Play Quartet, Piotr Płecha oraz Pipes&Drumms.


21 stycznia - niedziela, o godz. 18:00 spotykamy się na koncercie Betlejem w LUBLINIE!W tym roku w hali sportowo-widowiskowej GLOBUS wystąpią dla nas, m. in., Natalia Kukulska, Kasia Moś, Igor Herbut, Daria Zawiałow, Mietek Szcześniak, Beata Bednarz, z towarzyszeniem słynnej orkiestry AUKSO. 
Artyści zaśpiewają najpiękniejsze kolędy oraz pieśni bożonarodzeniowe z całego świata.W pięknej multimedialnej oprawie zabrzmią, m. in., hebrajska pieśń szabatowa, współczesne kolędy - amerykańska, czeska i węgierska czy też starogrecka pieśń z Kapadocji.Będzie też czas, jak co roku, żeby połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. I będzie czas na wspólne kolędowanie.


Tak nas przekonują organizatorzy: "Dzięki Betlejem w Polsce chcemy poruszyć i zmienić ludzkie serca -  nieść wsparcie ludziom potrzebującym. Bez Państwa pomocy nie uda nam się osiągnąć charytatywnego celu Betlejem w Polsce: całkowity dochód z koncertów zostanie przeznaczony na wsparcie akcji „Głodnych nakarmić".

https://betlejemwpolsce.bilety24.pl/

Redakcja  Lublin24.pl serdecznie zaprasza - Kupując bilet, pomagasz!


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE