Reklama

Reklama

Będzie remont alejek, parkometr i dokładniejsze sprzątanie nad lubelskim Zalewem Zemborzyckim?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

Będzie remont alejek, parkometr i dokładniejsze sprzątanie nad lubelskim Zalewem Zemborzyckim? - Zdjęcie główne

- Po wielu latach ośrodek ten ponownie przeżywał w bieżącym roku istne oblężenie turystów i mieszkańców Lublina - uważa radny | foto DSM/Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Remont alejek, lepsze i dokładniejsze sprzątanie oraz parkometr z możliwością płacenia kartą nad Zalewem Zemborzycki zaproponował władzom miasta radny Leszek Daniewski. Ratusz jeszcze nie odpowiedział.

Reklama

Radny Leszek Daniewski (klub radnych prezydenta Krzysztofa Żuka) w interpelacji do prezydenta Lublina poprosił o przeznaczenie środków finansowych na dalszy remont alejek na terenie ośrodka "Marina" nad Zalewem Zemborzyckim. 

 

- Po wielu latach ośrodek ten ponownie przeżywał w bieżącym roku istne oblężenie turystów i mieszkańców Lublina. Stało się tak po podjęciu bardzo trafnej decyzji przez MOSiR "Bystrzyca" wydzierżawienia terenów ośrodka nowemu podmiotowi, który w sposób profesjonalny doprowadził do zwiększenia atrakcyjności Zalewu Zemborzyckiego i jego promocji, co dało nowe możliwości wypoczynku nad lubelskim "morzem" - opisuje Leszek Daniewski. 

 

Pochwalił, że dzięki powstającej, nowej pętli autobusowej w tej okolicy i dodatkowemu parkingowi przy ul. Żeglarskiej, tworzą się coraz lepsze warunki do wypoczunku, ale przy okazji wytknął też braki i niedopatrzenia.

 

- Niestety stan alejek nie sprzyja rodzinnym wyjazdom, szczególnie z wózkiem dziecięcym lub rowerkiem. Dlatego w imieniu swoim i mieszkańców proszę o kontynuację remontu pozostałych do naprawy alejek - apeluje radny Daniewski. 

 

Dodatkowo poruszył jeszcze dwie sprawy dotyczące tej okolicy. Chodzi o to, by zamontować parkometr z możliwością płacenia kartą oraz poprawić czystość na terenie całego ośrodka szczególnie w rejonie parkingu przy ul. Krężnickiej i przy hangarach ze sprzętrem pływającym. 

 

Władze miasta jeszcze nie ustosunkowały się do jego próśb i propozycji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE