Reklama

Absolutoria UMCS

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UMCS Lublin

Absolutoria UMCS - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już dzisiaj - 10 czerwca - rusza kolejna, piąta edycja Absolutoriów UMCS. Tegoroczne uroczystości będą się odbywały do końca miesiąca.

Wyjątkowy i niezapomniany – taki właśnie powinien być dzień, w którym studenci kończą długi okres studiów i rozpoczynają nową drogę życia. Absolutoria to uroczystość, podczas której ubrani w togi i birety studenci kończą swą edukację, żegnając się z władzami Uczelni, wykładowcami oraz kolegami i koleżankami ze studiów. Wydarzenie ma podniosły charakter i przepełnione jest chwilami radości, jak i wzruszeń. W tym roku w absolutoriach bierze udział prawie tysiąc studentów wszystkich kierunków prowadzonych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. 

Absolutoria dają możliwość studentom do symbolicznego i na długo zapadającego w pamięć pożegnania się ze swoją Alma Mater. Dzięki tego rodzaju uroczystościom, zakończenie studiów na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej, nie ogranicza się tylko do obrony pracy licencjackiej czy magisterskiej oraz odebrania dyplomu z dziekanatu.

W programie przewidziane są przemówienia przedstawicieli władz Uniwersytetu oraz studentów. Ponadto, podczas wydarzenia jest wręczana nagroda dla najlepszego studenta, a także są robione pamiątkowe zdjęcia. Po uroczystościach każdy z uczestników otrzymuje płytę z relacją zdjęciową oraz filmem.

Harmonogram:

Pierwsze Absolutoria studentów Wydziału Pedagogiki i Psychologii odbędą się 10.06.2016 o godz. 15:30 w Auli Uniwersyteckiej Wydziału Prawa i Administracji UMCS, zaś kolejne:
  • 17.06.2016, godz. 15:30: Wydział Biologii i Biotechnologii, Wydział Filozofii i Socjologii, Wydział Artystyczny, Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki, Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej, Wydział Chemii – miejsce: Aula Uniwersytecka Wydziału Prawa i Administracji UMCS;
  • 18.06.2016, godz. 11:00: Wydział Humanistyczny - miejsce: Aula „Duża” Wydziału Humanistycznego;
  • 24.06.2016, godz. 12:00 i 16:00: Wydział Politologii - miejsce: Aula im. I. Daszyńskiego na Wydziale Politologii, 
  • 25.06.2016, godz. 10:00: Wydział Prawa i Administracji - miejsce: Aula Uniwersytecka Wydziału Prawa i Administracji UMCS.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE