Reklama

50 osób oddało krew podczas akcji w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UW Lublin

50 osób oddało krew podczas akcji w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Spokojnej 4 w Lublinie odbyła się Wakacyjna Wojewódzka Zbiórka Krwi.

   Akcja trwała od godz. 8 do 15. Zarejestrowano 73 potencjalnych dawców krwi, jednak ze względu na stan zdrowia krew oddało 50 osób, co jest bardzo dobrym wynikiem.
 
– W sumie zebrano 22,5 litra krwi, zarejestrowano też jednego potencjalnego dawcę szpiku – mówi wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. – Cieszę się, że mogliśmy w ten sposób wspomóc bank krwi, w tym trudnym okresie. Mam nadzieję, że w ślad za nami taką akcję przeprowadzą też u siebie marszałek województwa i prezydent Lublina.
 
   Tegoroczna akcja honorowego oddawania krwi miała charakter pilotażowy i była organizowana we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, po ok. 5 latach przerwy, w związku z corocznym, wzrastającym zapotrzebowaniem na krew i składniki pochodne w okresie letnim.
 
   Do udziału w akcji zaproszono 27 urzędów administracji państwowej wraz z ich kierownikami, zarówno administracji zespolonej jak i niezespolonej, przedstawicieli lasów państwowych, agencji rolnych, policji, wojska i straży pożarnej, marszałka województwa wraz z zarządem województwa, prezydenta miasta Lublin oraz lubelskich parlamentarzystów. Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE