Reklama

25 lat partnerstwa Lublin-Münster

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet

25 lat partnerstwa Lublin-Münster - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jednym z ważnych elementów, które łączą Lublin i Münster, jest aktywna polityka rowerowa, prowadzona przez oba miasta. Münster jest uważane za rowerową stolicę Niemiec. Dla Lublina jest inspiracją i partnerem wymiany dobrych praktyk.

Lubelskie obchody jubileuszu, to organizowane po raz pierwszy wydarzenie Kampania \"Rowerowy Maj\". Głównym jej celem, będzie promowanie wśród uczniów zdrowego trybu życia i popularyzacja komunikacji rowerowej. Kampania trwać będzie przez cały miesiąc - od 4 do 31 maja. Każdy uczeń, który przyjedzie do szkoły na rowerze, deskorolce, hulajnodze lub na rolkach otrzymuje dwie naklejki. Jedną z nich przykleja do swojego rowerowego dzienniczka, a drugą na klasowy plakat Rowerowego Maja.

Ta zdrowa rywalizacja ma jednocześnie gwarantować dobrą zabawę, a na zakończenie kampanii atrakcyjne nagrody. Najbardziej rowerowa szkoła w Lublinie otrzyma w tym roku zadaszony parking rowerowy. Najlepsze klasy, w każdej ze szkół otrzymają grupowe wejściówki do centrów nauki lub rozrywki, ufundowane przez partnerów kampanii, a najbardziej aktywni uczniowie nagrody niespodzianki – akcesoria rowerowe. Każdy uczeń, który choć raz przyjedzie w trakcie Kampanii rowerem do szkoły - otrzyma drobny upominek.

Również w maju odbędzie się konkurs wiedzy \"Wszystko o Münster\", mający na celu rozpowszechnianie wiedzy o naszym mieście partnerskim. Nagrodą w obu konkursach jest wycieczka do Münster, którą ufundował Prezydent Miasta Lublin.

Miasto Lublin obchody jubileuszowe organizuje we współpracy z partnerami. Są nimi: Towarzystwo dla Natury i Człowieka, Porozumienie Rowerowe oraz Stowarzyszenie Obywatelskie Lublin - Münster. Jubileusz 25-lecia partnerstwa Lublina i Munster, wpisuje się w obchody 25 lat podpisania polsko - niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Traktat został podpisany przez Polskę i Niemcy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE