Reklama

Zmiana nazw ulic w Lublinie.

Opublikowano: sob, 30 gru 2017 07:27
Autor: | Zdjęcie: internet

  Zmiana nazw ulic w Lublinie. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nazwy 90-ciu zmieniono wcześniej, ale to nie koniec. Od 29 grudnia ulice Kruczkowskiego, Hempla oraz I Armii Wojska Polskiego noszą nowe nazwy. Zmiana imienia dotyczy także skweru Seidlera.

     Od dziś (29 grudnia) ulica Leona Kruczkowskiego otrzymała nazwę ul. Zbigniewa Herberta. Ulica Jana Hempla to teraz ul. Zesłańców Sybiru, a ul. I Armii Wojska Polskiego to obecnie ul. Żołnierzy Niepodległej. Kolejną nowością w nazewnictwie miejskim jest zmiana imienia skweru Seidlera na skwer Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata.  Modyfikacje zatwierdził Wojewoda Lubelski.

     Wcześniej - w związku z ustawą dekomunizacyjną - radni miejscy podjęli uchwałę o zmianie nazw 90 innych ulic.


      Zmiany weszły w życie na mocy zarządzeń Wojewody Lubelskiego, Przemysława Czarnka. Z nich dowiadujemy się, że zmiany są spowodowane nowelizacją ustawy o propagowaniu komunizmu. Warto zauważyć, że Rada Miasta Lublin miała ustawowy obowiązek zmienić nazwę ulicy Leona Kruczkowskiego, ale tego nie zrobiła. Modyfikacje wynikają także z opinii Instytutu Pamięci Narodowej z 3 listopada 2017 roku, w której podkreślono, że ulica Kruczkowskiego upamiętnia osobę symbolizującą komunizm.


Źródło: lublin.eu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE