Zremisowali z pierwszoligowcem. Motor Lublin sparował z Radomiakiem Radom

Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

Zremisowali z pierwszoligowcem. Motor Lublin sparował z Radomiakiem Radom - Zdjęcie główne

foto DSM/Archiwum

Sport Wynikiem 3:3 zakończył się środowy sparing żółto-biało-niebieskich z pierwszoligowym Radomiakiem Radom. Bramki dla lublinian zdobywali Krzysztof Ropski, Szymon Rak i Adam Nowak. Trener Marek Saganowski testował jednego piłkarza.

Dla "Motorowców" starcie w Radomiu było już trzecim sparingiem tej zimy. Wcześniej podopieczni trenera Marka Saganowskiego zmierzyli się z ekstraklasową Wisłą Płock (1:2) i trzecioligową Wólczanką Wólka Pełkińska (4:0). Radomiak, rywalizujący na co dzień w Fortuna 1. Lidze, z kolei do meczu z lublinianami rozegrał jedno spotkanie kontrolne, w którym pokonał 3:1 drugoligową Stal Rzeszów.

Środowy mecz zdecydowanie lepiej zaczęli gospodarze - po niespełna 20 minutach było już 2:0. Najpierw trafił Leandro, później prowadzenie radomian podwyższył Meik Karwot. Żółto-biało-niebiescy odpowiedzieli jeszcze w pierwszej połowie. Na listę strzelców wpisali się Krzysztof Ropski i Szymon Rak. Kwadrans po zmianie stron ponowne prowadzenie gospodarzom dał Mateusz Radecki. Na odpowiedź Motoru trzeba było tym razem poczekać do ostatniej minuty regulaminowego czasu gry. Na 3:3 trafił Adam Nowak, ustalając tym samym wynik spotkania. W ekipie Marka Saganowskiego wystąpił jeden zawodnik testowany.

Kolejny sparing Motoru w niedzielę, 31 stycznia. Lublinianie zagrają w Książenicach (woj. mazowieckie) z rezerwami Legii Warszawa, występującymi na co dzień w gr. I w III lidze.

Radomiak Radom - Motor Lublin 3:3 (2:2)

Bramki: Leandro 12', Karwot 19', Radecki 60' - Ropski 23', Rak 42', Nowak 90'.

Radomiak: Kochalski - Jakubik, Bodzioch, Świdzikowski, Cande (65' Pankowski) - Leandro (35' Banach), Kaput (70' Stępień), Karwot, Radecki, Kozak - Sokół.

Motor (I połowa): Madejski - Michota, Wawszczyk, Grodzicki, Moskwik, Wójcik, Kumoch, Duda, Darmochwał, Rak, Ropski. (II połowa): Kiełpin - M. Król, Łukasik, Cichocki, zawodnik testowany, Kunca, Duda (65' Janiszek), Darmochwał (65' Nowak), Kumoch, Jagodziński, Świderski.