Udana pogoń Dzików

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: azs.umcs.pl/Michał Piłat

Udana pogoń Dzików - Zdjęcie główne

SportFutsaliści AZS UMCS Lublin wygrali trzecie spotkanie w sezonie. Bohaterem spotkania został Jakub Wankiewicz, który skompletował hat-tricka.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 12 min. po sprytnie rozegranym rzucie rożnym. Po podaniu Tomasza Ławickiego Michał Ostrowski przepuścił przytomnie piłkę między nogami a Łukasz Mietlicki silnym strzałem z dystansu pokonał bramkarza rywali. Radość lublinian nie trwała jednak długo, bo chwilę później goście objęli prowadzenie po uderzeniach Igora Babanskykha i Michała Bieniasa. Taki wynik utrzymał się do przerwy. Na domiar złego zaraz po zmianie stron samobójczą bramkę zdobył Marcin Ostrowski. Dziki nie zamierzały się jednak poddawać. W 26 min. kontaktowego gola zdobył Jakub Wankiewicz, dobijając z bliska uderzenie Łukasza Mietlickiego z rzutu wolnego. Kilka minut później na tablicy wyników widniał już remis po trafieniu drugiego z nich. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, do akcji ponownie wkroczył Jakub Wankiewicz. Zawodnik AZS-u w 39 min. ponownie wykazał się instynktem snajpera i podobnie jak przy swoim pierwszym golu dobił uderzenie Mietlickiego. W ostatniej minucie wykorzystał za to błąd bramkarza z Komprachcic i ustalił wynik meczu, trafiając na 5:3.

Dla Dzików było to trzecie zwycięstwo szóstym ligowym meczu. Po wygranej AZS plasuje się na szóstym miejscu w 12-drużynowej stawce.

AZS UMCS Lublin – Berland Komprachcice 5:3 (1:2)
Bramki: Wankiewicz 26’, 39’, 40’, Mietlicki 12’, 33’ – Babanskykh 15’, Bienias 16’, Ma. Ostrowski 23’(s).

AZS UMCS: Paweł Furtak, Adrian Parzyszek – Łukasz Mietlicki, Tomasz Ławicki, Jakub Wankiewicz, Michał Ostrowski, Marcin Ostrowski, Mateusz Szafrański, Norman Kutnik, Damian Stelmaszuk, Marcin Bijas, Tomasz Godyński.