Udana inauguracja! MKS Perła Lublin pokonał Eurobud JKS Jarosław

Autor: | Zdjęcie: MKS Perła Lublin/facebook.com

Udana inauguracja! MKS Perła Lublin pokonał Eurobud JKS Jarosław - Zdjęcie główne

Marta Gęga była nasjkuteczniejszą szczypiornistką w składzie gospodyń w środowym meczu | foto MKS Perła Lublin/facebook.com

Sport Różnicą dziewięciu bramek piłkarki ręczne MKS Perła wygrały z Eurobud JKS Jarosław na rozpoczęcie sezonu 2020/2021 w PGNiG Superlidze Kobiet.

Początek środowego spotkania rozgrywanego w Hali Globus był wyrównany, choć po kwadransie gospodynie prowadziły 10:6. W kolejnych minutach do głosu doszły szczypiornistki z Podkarpacia, w efekcie przyjezdne były w stanie nawet wyjść na prowadzenie. To podrażniło mistrzynie Polski, które w końcówce pierwszej połowy zagrały skuteczniej i na przerwę zeszły przy wyniku 18:16 na swoją korzyść.

Od początku drugiej połowy MKS solidnie pracował nad systematycznym powiększaniem swojej przewagi. Zwycięstwo mistrzyń Polski nie było już zagrożone. Ostatecznie faworytki wygrały 34:25, udanie inaugurując sezon. W następnej kolejce, 19 września, lublinianki podejmą na swoim boisku MKS Piotrcovię Piotrków Trybunalski.

MKS Perła Lublin – Eurobud JKS Jarosław 34:25 (18:16)
MKS Perła: Gawlik, Wdowiak - Gęga 7, Anastacio 6, Szarwaga 5, Rosiak 4, Balsam 3, Malović 2, Tatar 2, Nosek 2, Gadzina 2, Królikowska 1, Nocuń. Kary: 16 min. Trener: Kim Rasmussen.
Eurobud JKS: Szczurek 1, Ciąćka - Matuszczyk 10, Żukowska 6, Donets 2, Nestsiaruk 2, Kozimur 2, Szczurek 1, Szymborska 1, Pietras 1, Guziewicz, Parandii, Strózik. Kary: 10 min. Trener: Reidar Moistad.
Sędziowały: Urszula Lesiak, Małgorzata Lidacka.
Widzów: 1200.