Szybkie zwycięstwo lubelskich siatkarzy. LUK Politechnika ograła ZAKSĘ

Autor: | Zdjęcie: LUK Politechnika Lublin/facebook.com

Szybkie zwycięstwo lubelskich siatkarzy. LUK Politechnika ograła ZAKSĘ - Zdjęcie główne

foto LUK Politechnika Lublin/facebook.com

SportZaledwie 65 minut trwało sobotnie spotkanie LUK Politechniki z ZAKSĄ Strzelce Opolskie. Lubelscy siatkarze wygrali 3:0.

W sobotnim meczu rozegranym w hali przy Al. Zygmuntowskich 4 w Lublinie siatkarze LUK Politechniki podjęli ZAKSĘ Strzelce Opolskie.

Gospodarze błyskawicznie wyszli na kilkupunktową przewagę, wobec wielu błędów ekipy z województwa opolskiego było już 11:4. Później gra toczyła się punkt za punkt. Lublinianie odnieśli w pierwszym secie niezagrożone zwycięstwo, a kropkę nad "i" postawił skutecznym atakiem Jakub Wachnik.

Wydawało się, że druga odsłona będzie miała identyczny przebieg, ale goście byli nieco skuteczniejsi, czego dowodem m.in. odrobienie strat i doprowadzenie do wyniku 12:12. W kolejnych minutach gra była wyrównana, choć lekką przewagę mieli podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza. Końcówka należała do nich, Grzegorz Pająk i spółka zdołali odskoczyć rywalom na różnicę kilku punktów. Znowu ostatnie słowo należało do Wachnika, który skutecznie zaatakował.

Wygrana LUK Politechniki nie była ani przez moment zagrożona w trzeciej partii, w której gospodarze spokojnie utrzymywali przewagę nad rywalami. W efekcie skończyło się na zwycięstwie 25:18 w secie i 3:0 w całym meczu.

MVP spotkania został Kamil Szaniawski, który zdobył dziesięć punktów. Najskuteczniejszy wśród gospodarzy był natomiast Jakub Ziobrowski, zdobywca 13. oczek.

LUK Politechnika pozostała liderem tabeli TAURON 1. Ligi. Po 22. meczach mają 56 punktów. W następnym spotkaniu zmierzą się na wyjeździe z Olimpią Sulęcin. Mecz zostanie rozegrany w sobotę, 20 lutego, o godz. 17.

LUK Politechnika Lublin - ZAKSA Strzelce Opolskie 3:0 (25:18, 25:20, 25:18)

LUK Politechnika: Rusin 4, Stajer 2, Pająk, Mehić 6, Szaniawski 10, Ziobrowski 13, Majstorović, Wachnik 8, Durski, Seliga 4.

ZAKSA: Szczechowicz, Zapłacki, Wóz 3, Klęk 13, Kaciczak 13, Kosian 2, Biesek 3, Maciejewicz, Pogłoziński, Giża.

Sędziowali: Jarosław Minczewski, Sławomit Jażdżewski.