Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Winnicki/LUK Politechnika Lublin

Siatkarze lubelskiej Politechniki na czwartym miejscu. Puchar Prezydenta Lublina zgarnęła Warta Zawiercie - Zdjęcie główne

Pierwszego dnia turnieju gospodarze przegrali 0:3 z VERVA Warszawa ORLEN Paliwa | foto Grzegorz Winnicki/LUK Politechnika Lublin

Sport W zakończonym w sobotę Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Lublin wygrał Aluron CMC Warta Zawiercie. Siatkarze LUK Politechniki Lublin zajęli czwarte miejsce, ale pokazali się z pozytywnej strony w starciach z wyżej notowanymi rywalami.

W turnieju drużyna z Koziego Grodu, przygotowująca się do sezoni w TAURON 1. Lidze, miała okazję sprawdzić się na tle rywali z PlusLigi. W pierwszym dniu zawodów, w piątek (4 września), w hali przy Al. Zygmuntowskich 4 w Lublinie rozegrano dwa spotkania. Gospodarze turnieju, czyli siatkarze Politechniki Lublin, przegrali 0:3 z VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. W drugim spotkaniu tego dnia Aluron CMC Warta Zawiercie pokonał 3:1 Cerrad Enea Czarnych Radom.

Drugiego dnia zawodów przegrane ekipy z pierwszych meczów spotkały się w starciu o trzecie miejsce. Podopieczni trenera Macieja Kołodziejczyka nie dali rady drużynie z Radomia, choć prowadzili już 2:0 w setach. Ostatecznie lublinianie przegrali z zespołem wyższej ligi 2:3.

- Dwa pierwsze sety w spotkaniu z Czarnymi to nasza kapitalna gra. Narzuciliśmy zagrywką taką presję na przeciwnika, że później ta gra po prostu nam się kleiła. Niestety, po tych setach zabrakło nam nieco powietrza. Powinniśmy jednak i tak być zadowoleni z tego, co osiągnęliśmy. Pokazaliśmy dobrą grę, że w drużynie jest potencjał. Teraz naszą rolą, jako drużyną, jest utrzymanie tego na kolejne spotkania - podsumował po turnieju Maciej Kołodziejczyk, trener LUK Politechniki, w rozmowie opublikowanej na oficjalnym profilu klubu na facebooku.

W finale turnieju zespół z Zawiercia pokonał VERVA Warszawa ORLEN Paliwa 3:0 i to on zgarnął Puchar Prezydenta Miasta Lublin.