Autor: | Zdjęcie: AZS UMCS Lublin

Pszczółka Polski Cukier przegrała przy Zygmuntowskich. CCC Polkowice wywozi punkty z Lublina - Zdjęcie główne

foto AZS UMCS Lublin

Sport Po ciekawym, ofensywnym spotkaniu Pszczółka Polski Cukier poniosła piątą porażkę w tym sezonie Energa Basket Ligi Kobiet. Lubliniaki uległy we własnej hali CCC Polkowice.

Środowy mecz, rozgrywany w ramach zaległej 12. kolejki, w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie zapowiadał się niezwykle ciekawie, był to pojedynek dwóch zespołów z czołówki Energa Basket Ligi Kobiet. Przed tym spotkaniem polkowiczanki były wiceliderem, akademiczki z Lublina były czwarte w tabeli. Do rywalizacji z drużyną z Dolnego Śląska podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka przystępowały podbudowane dwoma ligowymi wygranymi z rzędu.

Pierwsza odsłona to popis skuteczności gospodyń. Odpowiedzialność za zdobywanie punktów wzięła na siebie przede wszystkim Jennifer O'neill, która zdobyła dziesięć oczek. Po premierowej kwarcie AZS UMCS prowadził 27:17. Po kolejnych dziesięciu minutach był jednak remis. Zwiastunem lepszej postawy przyjezdnych był otwierający drugą część celny rzut za trzy autorstwa Aaryn Ellenberg-Wiley. Koszykarki CCC były tym razem dużo bardziej precyzyjne pod koszem lublinianek. To pozwoliło im doprowadzić do wyniku 43:43 w połowie meczu.

W trzeciej kwarcie nieco lepsze były koszykarki CCC. Początek był wyrównany, ale przyjezdne zdołały odskoczyć, w pewnym momencie prowadziły już dziewięcioma punktami. Na dziesięć minut przed końcem polkowiczanki wygrywały 69:64. Ostatnia część miała podobny przebieg - to ekipa z Dolnego Śląska miała inicjatywę i kontrolowała to, co działo się na boisku. Zespół CCC jeszcze powiększył przewagę i ostatecznie wygrał po ciekawym, ofensywnym meczu 89:79. Najskuteczniejsze na parkiecie były Morgan Bertsch i Ellenberg-Wiley, obie zdobyły po 22 punkty.

W najbliższą sobotę, 23 stycznia, AZS UMCS zagra na wyjeździe z CTL Zagłębiem Sosnowiec. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin - CCC Polkowice 79:89 (27:17, 16:26, 21:26, 15:20)

Lublin: O'neill 20, Milazzo 11, Pavel 7, Fassina 8, Bertsch 22, Sklepowicz, Niedźwiedzka 7, Poboży 2, Kośla 2, Duchnowska, Trzeciak. Trener. K. Szewczyk.

Polkowice: Ellenberg-Wiley 22, Gajda 16, Gertchen 5, Hampton 13, Telenga 10, Nacickaite 17, Kantzy 6, Grabska. Trener: K. Kowalewski.

Sędziowie: Kom Njilo, Chrakowiecki, Tybor.