Polski Cukier Start Lublin z porażką w Bułgarii

Autor: | Zdjęcie: Polski Cukier Start Lublin

Polski Cukier Start Lublin z porażką w Bułgarii - Zdjęcie główne

foto Polski Cukier Start Lublin

Sport Koszykarze Polskiego Cukru Startu Lublin nadal czekają na premierowe zwycięstwo w 2024 roku. Pięć dni po czwartkowej porażce z Arriva Polskim Cukrem Toruń drużyna prowadzona przez trenera Artura Gronka przegrała na wyjeździe z bułgarskim Spartakiem Plewen. Dla czerwono-czarnych była to trzecia porażka w obecnym sezonie European North Basketball League.

Spotkanie od początkowych minut było pełne twardej walki. Po pierwszej kwarcie lublinianie prowadzili różnicą jednego oczka. Na dużą przerwę drużyny schodziły przy remisie 55:55. Po 30 minutach gry "Startowcy" mieli przewagę dwóch punktów. Później jednak gospodarze zaczęli trafiać do kosza z wysoką skutecznością i to oni cieszyli się ze zwycięstwa. MVP meczu w szeregach miejscowej ekipy został wybrany autor 24 punktów Bryant Thomas. Natomiast po stronie Polskiego Cukru Startu wyróżniono Barreta Bensona, który w poprzednim sezonie występował w barwach Spartaka.

Zanim doszło do potyczki w Bułgarii czerwono-czarni poznali przeciwnika w ćwierćfinale Pekao S.A. Pucharu Polski, który odbędzie się w dniach 15-18 lutego w Sosnowcu. Lubelski zespół trafił w losowaniu na Legię Warszawa, z którą rywalizował na tym etapie rozgrywek również w ubiegłym roku. Mecz ze stołecznym zespołem zaplanowano 15 lutego o godzinie 18:00. W półfinale zwycięzca spotkania zmierzy się z wygranym pary Trefl Sopot - King Szczecin.

– Nie mieliśmy wymarzonego rywala, na którego chcieliśmy trafić, bo wiadomo było, że w Pucharze bierze udział osiem najlepszych zespołów w pierwszej części sezonu – podsumował rozgrywający Bartłomiej Pelczar. – Fajnie, że gramy w czwartek, bo jeśli zwyciężymy, to będziemy mieć dzień odpoczynku przed półfinałem. Poza tym pokonaliśmy Legię pod koniec grudnia (SZCZEGÓŁY) i mam nadzieję, że podtrzymamy passę z tym przeciwnikiem. W poprzednich latach graliśmy turnieje finałowe w hali Globus, a teraz spotkamy się na neutralnym terenie. Zobaczymy, jak się sprawdzimy w takim środowisku. Na pewno będzie inaczej – dodał.

W turnieju finałowym rozegrane zostaną: ćwierćfinały (po dwa w czwartek i piątek), półfinały (sobota) i finał (niedziela). Drużyny pokonane w ćwierćfinałach i półfinałach odpadają z rywalizacji. Ponadto w sobotę zobaczymy Aerowatch Konkurs Rzutów za 3 Punkty oraz Pekao S.A. Konkurs Wsadów. Przypomnijmy, że w dwóch poprzednich edycjach Polski Cukier Start Lublin sięgał po srebrny medal, po przegranych finałach z Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski (2022) i Treflem Sopot w zeszłym roku.

Następna konfrontacja czeka koszykarzy lubelskiego klubu 16 stycznia. Wówczas podopieczni trenera Gronka zmierzą się na wyjeździe z duńskim Bakken Bears w kolejnym starciu w ramach ENBL.

Spartak Plewen - Polski Cukier Start Lublin 101:95 (25:26, 30:29, 23:25, 23:15)

Plewen: Thomas 24, Purvis 15, Stoyanov 13, Chemokozhev 13, Ivkov 10, Toshkov 10, Lomax 7, Zanna 5, Vutev 4

Lublin: O'Reilly 20, Gabrić 17, Durham 13, Benson 11, Wade 10, Karolak 8, Put 6, Szymański 6, Pelczar 4

Sędziowali: Zanev, Kuzia, Georgiev