Polski Cukier Start Lublin z kolejną wygraną w Europie (ZDJĘCIA)

Sport Lubelscy koszykarze zanotowali trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie European North Basketball League. Podopieczni Artura Gronka pokonali przed własną publicznością litewski zespół BC Siauliai.

Zdecydowanie lepiej w mecz weszli gospodarze, którzy potrzebowali nieco ponad trzech minut, by prowadzić 10:0. Różnicą dziesięciu oczek czerwono-czarni wygrywali także na około 200 sekund przed zakończeniem kwarty otwarcia. Jednak z biegiem gry coraz lepiej prezentowali się przyjezdni, którzy szybko odrabiali straty, a w trakcie drugiej odsłony po raz pierwszy wyszli na prowadzenie. Drużyna z Lublina nie gubiła właściwego rytmu, dopóki sztab szkoleniowy nie zaczął mocno rotować składem. "Wyjściowy garnitur" prezentował się bowiem znacznie korzystniej, aniżeli zmiennicy. Trener Artur Gronek miał jednak świadomość, że część jego podopiecznych potrzebuje nieco więcej przerw w grze, z uwagi na występ w niedzielnej konfrontacji ligowej z PGE Spójnią Stargard.

"Startowcy" schodzili na dużą przerwę, prowadząc 38:36. Po zmianie stron możliwość robienia częstych zmian w zespole była w przypadku miejscowych dużym atutem. Ekipa Siauliai przyleciała bowiem do Lublina w zaledwie ośmioosobowym składzie. Gospodarze nie mieli problemów z kontrolowaniem przebiegu wydarzeń na parkiecie. Po 30 minutach rywalizacji tablica wyników wskazywała 62:51 na korzyść lublinian. Natomiast ostatecznie Mateusz Dziemba i spółka zwyciężyli 83:75.

Dobrą partię w szeregach Polskiego Cukru Startu rozegrał Gabe DeVoe. Zawodnik, który dołączył do klubu na początku stycznia, nie miał udanego debiutu dla lubelskiej drużyny w Energa Basket Lidze (pięć punktów, po dwie zbiórki i asysty ze Spójnią), ale w ENBL pokazał duży potencjał i został wybrany MVP meczu po stronie miejscowych. Już w najbliższą sobotę będzie mógł potwierdzić dobrą dyspozycję w ligowym spotkaniu w Bydgoszczy, w którym czerwono-czarni zmierzą się z tamtejszą Enea Abramczyk Astorią.

Polski Cukier Start Lublin - BC Siauliai 83:75 (22:14, 16:22, 26:15, 19:24)

Lublin: Melvin 25, DeVoe 21, Dziemba 11, Krasuski 11, Cavars 6, Smith 5, Pelczar 2, Szymański 2, Walda

Siauliai: Stankevicius 15, Varnas 11, Zohore 11, Urbutis 10, Jackson 9, Baslyk 9, Mangas, Leliukas

Sędziowali: M. Proc, T. Tybor, B. Kucharski