Polski Cukier Start Lublin wygrał po bardzo ofensywnym boju

Autor: | Zdjęcie: Polski Cukier Start Lublin

Polski Cukier Start Lublin wygrał po bardzo ofensywnym boju - Zdjęcie główne

foto Polski Cukier Start Lublin

Sport W meczu 19. kolejki Orlen Basket Ligi koszykarze Polskiego Cukru Startu Lublin pokonali MKS Dąbrowa Górnicza 114:102. W niedzielny wieczór w hali Globus błyszczał przede wszystkim zawodnik gospodarzy Liam O’Reilly, który zdobył aż 37 punktów, trafiając osiem rzutów z dystansu.

W poprzednim starciu obu zespołów wygrała ekipa z Dąbrowy Górniczej (112:87), ale na własnym parkiecie to lublinianie byli faworytami. Zwłaszcza że podchodzili do konfrontacji po serii trzech zwycięstw, a dodatkowo stawką było zwycięstwo z bezpośrednimi rywalami w walce o play-offy.

Już od początku meczu wiadomo było, że gra będzie szybka i bezpośrednia. Oba zespoły szybko kończyły akcję, a ozdobą pierwszej kwarty były trzy „trójki” Liama O’Reilly’ego. U gości błyszczał za to Nicolas Carvacho, który jeszcze w pierwszej połowie zanotował 19 oczek. To nie pozwoliło jednak dąbrowianom odrobić strat, bo do przerwy to gospodarze prowadzili 62:52.

Po zmianie stron MKS Dąbrowa Górnicza podkręcił tempo i zaczął zbliżać się punktowo do miejscowych. Po kilku niecelnych rzutach Polski Cukru Startu zrobiło się nawet 66:65. Na szczęście lublinianom udało się przerwać chwilowy letarg, choć przed czwartą partią czerwono-czarni prowadzili tylko 82:78. Wynik zapowiadał nerwową końcówkę, ale sytuację na parkiecie uspokajała pewna gra "Startowców" pod koszem rywali. Ta na cztery minuty przed końcem pozwoliła im prowadzić aż dziesięcioma punktami, po trzech z rzędu wejściach pod kosz Treya Wade’a. Konsekwentnie dorobek strzelecki powiększał też najlepszy na parkiecie O’Reilly. Ostatecznie jedenaste zwycięstwo w sezonie powędrowało na konto drużyny trenera Artura Gronka. Warto przy tym podkreślić, że triumf został wywalczony pomimo osłabień w składzie wynikających z kontuzji Jakuba Karolaka oraz Michała Krasuskiego.

Następna kolejka czeka czerwono-czarnych 2 lutego. "Startowcy" zagrają wówczas na wyjeździe z Tauron GTK Gliwice. Pięć dni później odbędzie się jedyny koszykarski mecz w hali Globus w lutym. W ramach rozgrywek European North Basketball League do Lublina zawita wtedy holenderski zespół Landstede Hammers Zwolle.

Polski Cukier Start Lublin - MKS Dąbrowa Górnicza 114:102 (36:28, 26:24, 20:26, 32:24)

Lublin: O'Reilly 37, Durham 21, Gabrić 17, Wade 11, Benson 11, Pelczar 7, Szymański 6, Put 4

Dąbrowa: Carvacho 25, Wilczek 21, Persons 20, Kulikowski 13, Williams 9, Cabbil 8, Kucharek 6, Piechowicz, Słupiński, Konaszuk

Sędziowali: W. Liszka, M. Chrakowiecki, T. Langowski