Bogdanka LUK Lublin lepsza od bełchatowian (ZDJĘCIA)

Sport Po raz piąty w obecnym sezonie siatkarze Bogdanki LUK Lublin odnieśli zwycięstwo w PlusLidze bez straty seta. W 19. kolejce rozgrywek żółto-czarni pokonali 3:0 w hali Globus bełchatowską Skrę. Dla lubelskiego zespołu była to druga wygrana z tym rywalem w trwającej kampanii.

W pierwszym secie miejscowi byli wyraźnie lepsi i ich zwycięstwo praktycznie nie było zagrożone. W drugiej partii goście napsuli podopiecznym trenera Massimo Bottiego sporo krwi i długimi fragmentami byli na prowadzeniu, ale ostatecznie Bogdanka LUK była w stanie podwyższyć na 3:0. W ostatniej odsłonie gospodarze w pewnym stylu przypieczętowali triumf, który był dla nich dwunastym w sezonie.

MVP zawodów został wybrany Damian Schulz. Atakujący, który pod koniec lutego będzie świętował 34. urodziny, został wyróżniony tytułem najlepszego gracza meczu trzeci raz w trwających rozgrywkach. – Najbardziej cieszy to, że pokonaliśmy przeciwnika, który był blisko nas pod względem liczby punktów zgromadzonych w tabeli. Mieliśmy cztery oczka przewagi, ale teraz już to wzrosło do siedmiu, co jest w miarę bezpieczną przewagą. Dalej jesteśmy w czołowej ósemce i to jest najważniejsze. Zwycięstwo robi wrażenie, ale to nie były łatwe sety i w każdym z nich było ciężko. Dodatkową motywacją był fakt, że do następnego meczu będziemy czekać 11 dni, więc usłyszeliśmy, że im lepiej zagramy, tym będziemy mieć więcej dni wolnego. Mój indywidualny występ na dobrą sprawę nie ma znaczenia, bo liczą się wygrane drużyny – podsumował doświadczony siatkarz.

Następny mecz czeka Bogdankę LUK w środę, 7 lutego. Wówczas zespół z Lublina zmierzy się na wyjeździe z Treflem Gdańsk. Początek tej rywalizacji zaplanowano o godzinie 17:30.

Bogdanka LUK Lublin - PGE GiEK Skra Bełchatów 3:0 (25:17, 27:25, 25:19)

Lublin: Nowakowski 4, Komenda 1, Kania 7, Ferreira 14, Brand 12, Schulz 14, Hoss (libero) oraz Zając 2, Krysiak i Malinowski

Bełchatów: Lemański 3, Kupka 5, Łomasz 1, Poręba 4, Aciobăniței 11, Lipiński 13, Diex (libero) oraz Derouillon 5, Petkow 2, Nowak, Rybicki i Marek (libero)

Sędziowali: Tomasz Flis i Piotr Kasprzyk