Polski Cukier Start Lublin udanie zaczął nowy sezon

Autor: | Zdjęcie: Polski Cukier Start Lublin

Polski Cukier Start Lublin udanie zaczął nowy sezon - Zdjęcie główne

foto Polski Cukier Start Lublin

Sport Po 147 dniach przerwy zespół Polskiego Cukru Startu Lublin zagrał mecz o stawkę w hali Globus. Na inaugurację sezonu 2023/24 czerwono-czarni zwyciężyli na własnym parkiecie z Arriva Twardymi Piernikami Toruń.

Po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili różnicą pięciu oczek. Na dużą przerwę schodzili, wygrywając 56:44. Po zmianie stron kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie i przypieczętowali triumf. – Już na początku meczu daliśmy im zbudować pewność siebie, dzięki czemu później grali bez presji. To oczywiste, że nie możesz wygrać na wyjeździe kiedy tracisz ponad 100 punktów i notujesz 16 strat. To zdecydowanie za dużo. Gospodarze zdobyli 21 punktów po naszych stratach. Myślę, że to był dla nich klucz do zwycięstwa – stwierdził Srdjan Subotić, szkoleniowiec ekipy z Torunia.

Z bardzo dobrej strony pokazali się nowi zawodnicy w szeregach lubelskiej drużyny. Rzucający Liam O'Reilly zdobył 23 punkty, natomiast pełniący od tego sezonu funkcję kapitana Jabril Durham zapisał na swoim koncie o oczko mniej. – Dziękuję kibicom, którzy pojawili się w dobrej liczbie na pierwszym domowym meczu powiedział Durham. To dla nas pierwsze zwycięstwo po mocnym okresie przygotowawczym. Niektórzy z zawodników mieli problemy z kontuzjami, ale powrócili do zdrowia przed tym meczem i pomogli drużynie. Zagraliśmy solidnie w obronie. Możemy bronić lepiej, ale najważniejsze, że zaczęliśmy sezon od wygranej. Teraz musimy być gotowi, by kontynuować serię podsumował koszykarz, który zakończył konfrontację nie tylko z pokaźnym dorobkiem punktowym, ale też z dziewięcioma asystami i ośmioma zbiórkami.

Wygrana została zadedykowana przebywającemu w szpitalu zawodnikowi Polskiego Cukru Startu, Jakubowi Karolakowi, który w ostatnich dniach doznał infekcji oka. Na szczęście jednak niebawem doświadczony gracz powinien wrócić do treningów.

Polski Cukier Start Lublin - Arriva Twarde Pierniki Toruń 102:85 (23:18, 33:26, 24:19, 22:22)

Lublin: O'Reilly 23, Durham 22, Gabrić 15, Benson 14, Krasuski 12, Wade 7, Dziemba 5, Put 4, Pelczar, Kępka

Toruń: Diggs 18, Cel 16, Filipović 14, Diduszko 11, Rakocević 10, Smith 8, Tomaszewski 4, Kunc 4, Szymański, Sowiński

Sędziowali: Marek Maliszewski, Michał Sosin, Michał Kuzia