Polski Cukier AZS UMCS Lublin wygrał w Toruniu

Autor: | Zdjęcie: Dominika Polonis

Polski Cukier AZS UMCS Lublin wygrał w Toruniu - Zdjęcie główne

foto Dominika Polonis

Sport Koszykarskie mistrzynie kraju zwyciężyły w piątym spotkaniu z rzędu. W 16. kolejce obecnego sezonu Orlen Basket Ligi akademiczki pokonały na wyjeździe Energę Polski Cukier Toruń.

Pierwsza kwarta rozpoczęła się od prowadzenia lublinianek 6:0, ale później stała się bardziej wyrównana i zakończyła remisem. Podczas kolejnych 10 minut znacznie bardziej przeważały biało-zielone, które odskoczyły rywalkom nawet na 10 punktów, ale ostatecznie zeszły na dużą przerwę z prowadzeniem 39:32.

Po zmianie stron AZS UMCS przypieczętował przekonujące zwycięstwo. W trzeciej partii podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka świetnie prezentowały się zwłaszcza w ofensywie, rzucając rywalkom aż 34 oczka. To zapewniło im komfort w trakcie ostatniej z ćwiartek. W przekroju całego meczu obrończynie tytułu zanotowały zdecydowanie więcej zbiórek, lepiej dzieliły się piłką oraz skuteczniej punktowały po szybkich atakach. Warto podkreślić także fakt, że zawodniczki wchodzące z ławki w biało-zielonych barwach zdobyły o ponad 20 pkt więcej od rezerwowych ekipy z Torunia. A największy dorobek indywidualny zapisała na swoim koncie Kylee Shook, która wróciła do składu po drobnym urazie.

Dla akademiczek była to druga w sezonie wygrana przeciwko Enerdze Polski Cukier. Następna konfrontacja czeka lublinianki już w środę, 17 stycznia. Wówczas mistrzynie Polski zmierzą się w Stambule z tamtejszym Fenerbahce, czyli jedną z najlepszych drużyn Starego Kontynentu. Trzy dni później na ligowe starcie do hali MOSiR przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie przyjedzie VBW Arka Gdynia.

Energa Polski Cukier Toruń - Polski Cukier AZS UMCS Lublin 68:90 (17:17, 15:22, 19:34, 17:17)

Toruń: Kapinga Maweja 23, Washington 14, Stankiewicz 9, Strong 9, Deura 6, Sobiech 4, Ossowska 3, Krupa, Urban, Trzymkowska

Lublin: Shook 22, Burton 16, Zięmborska 16, Goss 11, Gustavsson 11, Fiszer 5, Ullmann 5, Adamczuk 2, Nassisi 2, Goszczyńska

Sędziowali: B. Podkowińska, T. Tomaszewski, M. Wawrzyński