Polski Cukier AZS UMCS Lublin przegrał z Polonią Warszawa

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: K. Kurzępa

Polski Cukier AZS UMCS Lublin przegrał z Polonią Warszawa - Zdjęcie główne

foto K. Kurzępa

Sport Lubelskie koszykarki doznały pierwszej porażki w 2023 roku. W spotkaniu 15. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka przegrały w Warszawie z tamtejszą Polonią.

Dla zielono-białych mecz w stolicy naszego kraju był już trzecim w 2023 roku. Po ligowym zwycięstwie z Energą Toruń, a także wyjazdowym triumfie w rozgrywkach EuroCup z BCF ELFIC Fryburg, lublinianki musiały uznać przełknąć gorycz porażki.

Starcie z Polonią było zacięte i wyrównane. Do przerwy to Polski Cukier AZS prowadził jednym punktem. Po zmianie stron wicemistrzynie kraju zagrały najsłabszą z kwart w niedzielnej rywalizacji, rzucając zaledwie 11 oczek. Jak się okazało, postawa w tej partii miała decydujący wpływ na losy ostatecznego wyniku, choć jeszcze na cztery minuty przed końcową syreną i celnych rzutach wolnych Magdaleny Ziętary, stołeczny zespół wygrywał zaledwie 66:64. Później jednak rozgrywająca świetne zawody Jessica Jackson (aż 32 zdobyte punkty!) poprowadziła warszawianki do zwycięstwa.

SKK Polonia Warszawa - Polski Cukier AZS UMCS Lublin 77:72 (23:20, 17:21, 19:11, 18:20)

Warszawa: Jackson 32, Keys 9, Sosnowska 9, Pawłowska 7, Leszczyńska 6, Mistygacz 5, Sztąberska, Stępień, Siemienas

Lublin: Taylor 19, Mack 17, Stanacev 16, Zięmborska 10, Ziętara 6, Yurkevichus 2, Goszczyńska 2, Trzeciak, Kuczyńska, Zec

Sędziowali: Tomasz Szczurewski, Jakub Pietrzak, Tomasz Tomaszewski