Polski Cukier AZS UMCS Lublin minimalnie gorszy od rywalek z Włoch w Eurolidze (ZDJĘCIA)

Sport Koszykarskie mistrzynie Polski nadal bez przełamania. W środowy wieczór lublinianki przegrały po raz szósty z rzędu. I choć w euroligowym starciu z Beretta Familia Schio do szczęścia zabrakło im naprawdę niewiele, to musiały przełknąć gorycz kolejnej porażki.

Polski Cukier AZS UMCS zagrał po dokonaniu zmian w składzie. Okazję do debiutu przed lubelską publicznością otrzymała Veronica Burton, której transfer ogłoszono we wtorek (SZCZEGÓŁY). Amerykańska rozgrywająca nie miała zbyt wielu okazji do zgrania z koleżankami z zespołu, ale pokazała na parkiecie dużo jakości i była najskuteczniejszą w szeregach zielono-białych.

W meczu nie brakowało zwrotów akcji. Po pierwszej kwarcie siedem punktów przewagi miały dobrze dysponowane gospodynie. Jednak podczas następnych 10 minut lublinianki popełniały coraz więcej błędów w obronie i rzucały z niższą skutecznością, co skrzętnie wykorzystały rywalki. Dzięki temu ekipa z Włoch schodziła na przerwę z prowadzeniem 40:39.

Po zmianie stron przyjezdne dość długo utrzymywały prowadzenie, ale ambitnie grające podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka zdołały je dogonić. Na 55 sekund przed ostatnią syreną mistrzynie Polski doprowadziły do remisu 67:67. Do końca rywalizacji piłka znalazła się w koszu już tylko raz, za sprawą Giorgi Sottany, która trafiła za trzy punkty, gdy tablica wyników wskazywała 21 sekund do finiszu konfrontacji. Miejscowe odpowiedziały na to aż trzema niecelnymi rzutami z dystansu i zwycięstwo pojechało do Włoch.

Już w najbliższą niedzielę AZS UMCS zagra na własnym parkiecie z SKK Polonią Warszawa. Początek meczu zaplanowano o godzinie 20:00.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin - Beretta Familia Schio 67:70 (22:15, 17:25, 14:21, 14:9)

Lublin: Burton 18, Gustavsson 15, Shook 15, Zięmborska 11, Ullmann 8, Fiszer, Adamczuk, Jeziorna

Schio: Reisingerova 14, Bestagno 10, Keys 9, Sottana 9, Penna 7, Crippa 6, Sivka 6, Verona 5, Parks 4, Chagas