Autor: | Zdjęcie: Platinum Motor Lublin

Platinum Motor Lublin miał dwóch reprezentantów na podium Grand Prix Gorzowa Wielkopolskiego - Zdjęcie główne

foto Platinum Motor Lublin

Sport W piątym tegorocznym turnieju z cyklu FIM Speedway Grand Prix swoje trzecie zwycięstwo wywalczył Bartosz Zmarzlik. Zawodnik Platinum Motoru Lublin wygrał na torze w Gorzowie Wielkopolskim.

Obrońca tytułu Indywidualnego Mistrza Świata co prawda niespodziewanie zaczął zawody od tylko jednego punktu wywalczonego w pierwszym starcie. Później jednak wygrał sześć kolejnych biegów, a najefektowniejszy z triumfów zostawił na sam koniec zmagań, w którym nie brakowało dramaturgii. Do rozstrzygnięcia finałowego wyścigu potrzeba było aż trzech podejść. Pod taśmą oprócz Zmarzlika znaleźli się także Fredrik Lindgren, Jason Doyle i Leon Madsen. W pierwszej z prób na tor upadł "Fast Freddie", ale po chwili doszło do powtórki w czteroosobowym składzie. Za drugim razem wykluczony za upadek został Doyle. Kibice na stadionie imienia Edwarda Jancarza przekonali się o tym, że do trzech razy sztuka, a w ostatnim z podejść zobaczyli niesamowity popis Polaka. 28-latek przez większość biegu gonił prowadzącego Madsena, ale w fantastycznym stylu wyprzedził go na ostatnim łuku czwartego okrążenia. Dzięki temu zwyciężył 21. imprezę cyklu w karierze, wyrównując osiągnięcie Grega Hancocka. Częściej w historii SGP triumfowali tylko Tomasz Gollob (22 wygrane) i Jason Crump, który stawał na najwyższym miejscu podium 23 razy.

Jedyne, co mnie dzisiaj interesowało, to jak przywitacie mnie na prezentacji. Chciałem stanąć na rzęsach i odwdzięczyć się za miłe przyjęcie zrobieniem dobrego show, bo lubię tu jeździć – przyznał przed kibicami po zakończeniu zawodów szczęśliwy Zmarzlik, który przez 12 poprzednich sezonów był zawodnikiem gorzowskiej Stali.

Jesteśmy na półmetku tegorocznej rywalizacji o Indywidualne Mistrzostwo Świata. Bartosz Zmarzlik zmierza po czwarty w karierze tytuł najlepszego żużlowca na globie. Aktualnie zawodnik Platinum Motoru zajmuje w klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce z dorobkiem 90 punktów. Na drugiej pozycji plasuje się jego kolega z zespołu - Jack Holder, który zgromadził jak dotąd 69 oczek. Natomiast punkcik mniej wywalczył dotychczas Fredrik Lindgren, który jest obecnie "numerem trzy". Tym samym, czołową trójkę stanowią reprezentanci lubelskich "Koziołków". W dodatku po raz czwarty w 2023 roku co najmniej dwóch jeźdźców klubu Drużynowych Mistrzów Polski znalazło się na podium. Wcześniej taka sytuacja miała miejsce w Gorican, Warszawie i Teterowie.