Reklama

Reklama

Paweł Majka nie jest już prezesem Motoru Lublin. Zastąpiła go Marta Daniewska

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Motor Lublin

Paweł Majka nie jest już prezesem Motoru Lublin. Zastąpiła go Marta Daniewska - Zdjęcie główne

- Uważam, że mądry prezes otacza się mądrymi ludźmi, których w każdej chwili może spytać o zdanie i radę - powiedziała Marta Daniewska | foto Motor Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Zmiana na stanowisku prezesa Motoru. Szefowanie w klubie przejmuje wskazana przez właściciela Zbigniewa Jakubasa Marta Daniewska, związana dotąd z MKS Perła Lublin. Z Zarządem klubu żegna się także Jacek Czarecki.

Reklama

Tego można się było spodziewać. Po powołaniu nowego składu Rady Nadzorczej Motoru, teraz doszło do zmian w Zarządzie żółto-biało-niebieskich. W piątek, 30 października, prezes Paweł Majka i wiceprezes Jacek Czarecki złożyli rezygnację ze swoich funkcji. Teraz obowiązki prezesa klubu pełni Marta Daniewska, która kilka dni wcześniej objęła funkcję przewodniczącej Rady Nadzorczej Motoru, wskazana przez Zbigniewa Jakubasa, nowego współwłaściciela klubu.

 

 

Marta Daniewska dotychczas odpowiadała za zarządzanie i marketing w MKS-ie Perła Lublin, czyli najbardziej utytułowanym polskim klubie piłki ręcznej kobiet. Z biało-zielonymi pracuje już od siedmiu lat. W tym czasie lublinianki m.in. sześć razy zdobyły tytuł mistrzyń Polski.

 

"Jest absolwentką Politechniki Koszalińskiej i Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej. Doświadczenie zawodowe na stanowiskach kierowniczych zdobyła, współpracując z takimi firmami jak: FS Holding, Orlen Transport, czy Lubelską Fabryką Wag Fawag S.A. W tej ostatniej firmie zajmowała stanowiska członka Rady Nadzorczej" - opisują ją przedstawiciele Motoru na oficjalnej stronie internetowej klubu.

 

 

- To, że będę sprawować funkcję prezesa nie oznacza przecież, że moje decyzje będą autorytarne. Uważam, że mądry prezes otacza się mądrymi ludźmi, których w każdej chwili może spytać o zdanie i radę - powiedziała cytowana przez klubową stronę internetową Daniewska i wskazała, że nieocenione będzie dla niej wsparcie byłego prezesa Legii Warszawa Bogusława Leśnodorskiego. - Poza nim mam też wokół siebie innych fachowców, w tym sporą grupę ludzi z Lublina, a więc takich, którzy najlepiej znają specyfikę klubu oraz działań w mieście. Już wkrótce przedstawię kolejne osoby, z którymi chcę pracować i które, tak jak ja, wierzą w sukces i chcą go wspólnie osiągnąć - dodała.

 

Paweł Majka prezesem Motoru był od sierpnia ub.r. Wcześniej to stanowisko zajmował były dziennikarz sportowy Leszek Bartnicki, obecnie prezes I-ligowego GKS-u Tychy. Jacek Czarecki wiceprezesem klubu był od wiosny br.

 

Po ośmiu meczach bieżącego sezonu w 2. lidze Motor ma na koncie siedem punktów i znajduje się w strefie spadkowej. Podopieczni trenera Mirosława Hajdy ostatni ligowy mecz rozegrali 10 października, zakończony porażką 0:1 w Suwałkach. Ostatnie spotkanie lublinian - z Bytovią Bytów - zostało przełożone z powodu wykrycia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w ekipie Motoru. Kolejny ligowy mecz żółto-biało-niebiescy mają rozegrać 4 listopada na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE