Ósma porażka Motoru w tym sezonie. Lublinianie przegrali na Arenie z Wigrami

Autor: | Zdjęcie: Motor Lublin/facebook.com

Ósma porażka Motoru w tym sezonie. Lublinianie przegrali na Arenie z Wigrami - Zdjęcie główne

To czwarta przegrana lublinian na Arenie w tym sezonie | foto Motor Lublin/facebook.com

Sport Drużyna z Suwałk wywozi z Lublina trzy punkty. Motor przegrał 0:1 w środę na Arenie z Wigrami w 27. kolejce eWinner 2. Ligi.

W środę na Arenie Lublin Motor mierzył się z wyżej notowanymi Wigrami. Żółto-biało-niebiescy podchodzili do tego spotkania po dwóch remisach z rzędu - ze Skrą Częstochowa i KKS-em Kalisz. Suwalczanie ostatnio pokonali KKS Kalisz i ulegli Górnikowi Polkowice.

Na początku meczu lublinianie oddawali strzały na bramkę Wigier, lecz dwukrotnie Piotr Ceglarz nie trafiał. Skuteczne uderzenie udało się za to oddać gościom. W 31 minucie Kamil Adamek dobił strzał Kacpra Wełniaka, który trafił w słupek. Gospodarze starali się szybko odpowiedzieć, jednak defensywa Wigier radziła sobie z ich atakami. Podopieczni trenera Dawida Szulczka mieli okazję do podwyższenia na 2:0 przed przerwą, jednak Adrian Piekarski nie trafił w bramkę w dogodnej okazji.

Choć "Motorowcy" starali się nacierać tuż po zmianie stron, to znowu bliżsi strzelenia gola byli piłkarze z Suwałk. Adamkowi zabrakło niewiele - trafił tylko w słupek. Sporo strzałów oddawali zawodnicy obu ekip w drugiej połowie, nie byli jednak skuteczni. Albo dobrze spisywali się bramkarz, albo strzelający nie trafiali w światło bramki.

Ostatecznie Motor przegrał 0:1 z Wigrami Suwałki. Po 25. meczach żółto-biało-niebiescy mają 31 punktów i zajmują 11. miejsce w tabeli. Następny mecz w środę, 21 kwietnia. Ekipa trenera Marka Saganowskiego zagra na wyjeździe z Garbarnią Kraków.

Motor Lublin - Wigry Suwałki 0:1 (0:1)
Bramki: Adamek 31'.
Motor: Madejski – Michota, Wawszczyk, Grodzicki, Król (83' Jagodziński), Kusiński (69' Kumoch), Swędrowski, Kunca (58' Pakulski), Ceglarz, Moskwik (46' Wójcik), Ropski.
Wigry: Zoch – Ozga (60' Orzechowski), Dobrotka, Grzelak, Piekarski, Czułowski (60' Liszka), Mularczyk (68' Kamiński), Babiarz, Gojko (83' Gierach), Wełniak (60' Sauczek), Adamek.
Żółte kartki: Ropski, Kusiński, Swędrowski, Grodzicki, Pakulski - Czułowski.
Sędziował: Damian Krumplewski (Olsztyn).