Reklama

Reklama

Od soboty zakaz puszczania fajerwerków i petard na Lubelszczyźnie

Opublikowano: pt, 25 gru 2020 13:21
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Od soboty zakaz puszczania fajerwerków i petard na Lubelszczyźnie - Zdjęcie główne

Od soboty zakaz puszczania fajerwerków i petard na Lubelszczyźnie | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Od soboty do końca stycznia na terenie całego województwa będzie obowiązywał zakaz używania fajerwerków i petard w miejscach publicznych. Wyjątkiem będzie Sylwester i Nowy Rok, ale tylko "poza" tzw. godziną policyjną. Naruszenie zakazu podlega karze grzywny.

Reklama

W drugi dzień świat Bożego Narodzenia, czyli 26 grudnia wejdzie w życie rozporzędzenie Lecha Sprawki - wojewody lubelskiego w sprawie ograniczenia używania wyrobów pirotechnicznych na terenie województwa. 

- Rozporządzenie wydane zostało w celu ochrony życia, zdrowia i mienia osób oraz zapewnienia porządku, spokoju i bezpieczeństwa publicznego - czytamy na stronie internetowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.  

W związku z tym wrowadzono zakaz używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych na terenie województwa. Obowiązuje on od 26 grudnia 2020 roku do 31 stycznia 2021 roku. Jest jeden wyjątek. Fajerwerki i petardy można puszczać w Sylwestra, czyli 31 grudnia 2020 r. do godz. 19.00 i w Nowy Rok tj. 1 stycznia 2021 r. od godz. 6.00. Od godz. 19.00 31 grudnia do 6.00 1 stycznia, w związku ze stanem epidemicznym, będzie obowiązywać tzw. godzina policyjna, czyli zakaz przemieszczania się. 

Urząd apeluje, żeby używanie pirotechniki odbywało się z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa dla życia, zdrowia ludzkiego, mienia i środowiska naturalnego, a w przypadku osób, które nie ukończyły 18 roku życia - jedynie pod bezpośrednim nadzorem osoby sprawującej władzę rodzicielską lub opiekę.
 
- Przepisów rozporządzenia nie stosuje się do pokazów pirotechnicznych organizowanych przez podmioty zawodowo trudniące się tego typu działalnością oraz do podmiotów uprawnionych do korzystania z materiałów pirotechnicznych na mocy odrębnych przepisów - czytamy dalej na stronie LUW.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy