Niespodzianka w Kluczborku. LUK Politechnika przegrywa w ćwierćfinale

Autor: | Zdjęcie: LUK Politechnika Lublin

Niespodzianka w Kluczborku. LUK Politechnika przegrywa w ćwierćfinale - Zdjęcie główne

Było 2:0 i wydawało się, że lublinianie mogą powoli zaczynać myśleć o półfinale... Gospodarze wrócili jednak do gry | foto LUK Politechnika Lublin

Sport W kieszeni mieli wygraną w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym, prowadzili już 2:0 i od sukcesu dzieliło ich tylko kilka punktów. Nieoczekiwanie walczący w play-offach TAURON 1. Ligi siatkarze LUK Politechniki przegrali w Kluczborku z Mickiewiczem 2:3.

Po wygranej 3:1 w Lublinie w pierwszym ćwierćfinałowym meczu pomiędzy LUK Politechniką i Mickiewiczem, podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza jechali do Kluczborka po kolejną wygraną i awans do kolejnej fazy play-off TAURON 1. Ligi - gra toczy się do dwóch zwycięstw.

Dwa pierwsze sety meczu rozgrywanego w niedzielę w Kluczborku poszły po myśli LUK Politechniki. W premierowej partii lublinianie prowadzili od początku, później powiększając przewagę, by spokojnie dobić do 25. punktów. Otwarcie drugiej odsłony było inne, bo gospodarze postawili się faworytom. Stać ich było jednak na walkę punkt za punkt do momentu, gdy na tablicy wyników było 9:9. Potem przyjezdni odskoczyli, bezlitośnie wykorzystując swoją przewagę i wygrać 25:16.

Wydawało się, że trzeci set może być podobny, jednak tym razem mający nóż na gardle gospodarze na to nie pozwolili. Kontrolowali to, co dzieje się na boisku, prowadząc różnicą jednego, dwóch punktów. W końcówce wyraźnie odjechali LUK Politechnice i wygrali 25:20. Ku zaskoczeniu Grzegorza Pająka i spółki ten sam scenariusz ekipa z Kluczborka powtórzyła w czwartym secie i zrobiło się 2:2.

Potrzebny był więc tie-break. Lepiej zaczęli idący za ciosem siatkarze Mickiewicza, którzy prowadzlili już różnicą trzech oczek. I choć po błędzie rywali lublinianie zdołali wrócić przy wyniku 13:13, to... dwie kolejne akcje zakończyły się sukcesem dla miejscowych. W decydujących rozegraniach David Mehić został dwukrotnie zablokowany.

Skończyło się niespodzianką - 3:2 dla Mickiewicza, będzie więc potrzebny trzeci mecz

Mickiewicz Kluczbork -  LUK Politechnika Lublin 1:3 (18:25, 16:25, 25:20)

Mickiewicz: Bułkowski 6, Frankowski 1, Kulik 21, Lewanowski 9, Toma 1, Sternik 5, Łysiak, Owczarz 3, J. Durski, Szmajduch 8, Jaskuła, Mucha 5, Biegun 9.

LUK Politechnika: Rusin 10, Romać 16, Sobala 10, Pająk 0, Stajer 9, Mehić 19, Majstorović, Ziobrowski 4, Wachnik 6, K. Durski.

Sędziowali: Grzegorz Skowroński, Benedykt Cieślik.