Nie schodzą z kursu na PlusLigę. Siatkarze Politechniki wygrali z Mickiewiczem

Autor: | Zdjęcie: LUK Politechnika Lublin/facebook.com

Nie schodzą z kursu na PlusLigę. Siatkarze Politechniki wygrali z Mickiewiczem - Zdjęcie główne

Lublinianie od zwycięstwa zaczęli rywalizację w play-off | foto LUK Politechnika Lublin/facebook.com

Sport LUK Politechnika wykonała krok do awansu do kolejnej fazy play-off. Lublinianie pokonali w czwartek we własnej hali Mickiewicza Kluczbork. Gra toczy się do dwóch zwycięstw.

W ćwierćfinale play-off TAURON 1. Ligi LUK Politechnika - zwycięzca sezonu zasadniczego, mierzy się z ósmą drużyną w tabeli - Mickiewiczem Kluczbork.

Nie było niespodzianki w hali przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie, gdzie w czwartek ekipa trenera Dariusza Daszkiewicza podejmowała niżej notowanych rywali. Pierwszy set zgodnie z planem - gospodarze wygrali różnicą siedmiu punktów. Kłopoty mieli tylko na początku, gdy goście wyszli na trzypunktowe prowadzenie. Od stanu 8:8 i błędu w ataku Mickiewicza, inicjatywę przejęli Grzegorz Pająk i spółka. Później szybko wypracowali sobie bezpieczną przewagę, której nie oddali do końca seta.

Otwarcie drugiej partii miało podobny przebieg, ale w kolejnym fragmencie meczu LUK Politechnice nie udało się przełamać rywali. Sporo było z obu stron zepsutych zagrywek, sporo było też nieskutecznych ataków. Gra toczyła się punkt za punkt do samego końca. Decydujące akcje lepiej rozegrali siatkarze z Kluczborka i to oni wygrali 27:25.

To przebudziło gospodarzy, którzy czwartą partię zaczęli z wysokiego "C". W dużej mierze dzięki skuteczności Jakuba Wachnika LUK Politechnika osiągnęła pełną przewagę, która przełożyła się na pewne zwycięstwo - 25:17.

Czwarty set okazał się ostatnim, bo lider tabeli po sezonie zasadniczym poszedł za ciosem. Poza chwilą dekoncentracji na początku, gdy Mickiewicz wyszedł na prowadzenie 5:2, faworyci nie zamierzali już odpuszczać ani na centymetr. Lublinianie mieli przewagę, choć goście dawali z siebie wszystko i było już nawet tylko 16:15 na korzyść LUK Politechniki. Potem jednak miejscowi błyskawicznie odjechali rywalom i wygrali seta 25:18, a cały mecz 3:1. Kropkę nad "i" postawił Wachnik. MVP meczu wybrano rozgrywającego LUK Politechniki - Grzegorza Pająka.

Kolejny mecz w niedzielę, 11 kwietnia, w Kluczborku. Start o godz. 18. Jeśli lublinianie wygrają, to awansują do półfinału play-off. Tam mogą trafić na eWinner Gwardię Wrocław lub Exact Systems Norwid Częstochowa.

LUK Politechnika Lublin – Mickiewicz Kluczbork 3:1 (25:18, 25:27, 25:17, 25:18)
LUK Politechnika: Rusin 5, Romać 16, Sobala 9, Pająk 4, Stajer 5, Mehić 8, Majstorović, Ziobrowski 8, Wachnik 11, K. Durski, Cabaj.
Mickiewicz: Bułkowski 13, Frankowski 11, Kulik 10, Lewanowski 7, Toma 6, Sternik 2, Łysiak, Owczarz 4, J. Durski, Szmajduch, Jaskuła.
Sędziowali: Piotr Habel, Adam Mituta.