Nie było mocnych na AZS UMCS Lublin

Autor: | Zdjęcie: Marek Biczyk/pzla.pl

Nie było mocnych na AZS UMCS Lublin - Zdjęcie główne

SportReprezentanci AZS-u wygrali klasyfikację medalową podczas 95. Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski w Radomiu. Lublinianie wrócili do domu z pięcioma złotymi medalami, jednym srebrnym i dwoma brązowymi.

Na najwyższym stopniu podium stanęły Paulina Guba (pchnięcie kulą), Daria Zbawska (rzut dyskiem), Sofia Ennaoui (bieg na 1500 m), Karolina Kołeczek (100 m przez płotki) oraz Malwina Kopron (rzut młotem), która zarazem wypełniła minimum na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Srebrny krążek wywalczyła za to sztafeta męska 4x400 m w składzie Cezary Mirosław, Maciej Hołub, Michał Kitliński i Andrzej Jaros. Lepsi od nich okazali się jedynie zawodnicy z Wrocławia. Trzecie miejsca podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski w Radomiu zajęli za to Rafał Fedaczyński (chód na 10 km) oraz Alicja Wrona (bieg na 200 m).

AZS UMCS Lublin wygrał ostatecznie klasyfikację medalową, a w zestawieniu punktowym zajął czwarte miejsce.